|
کدخبر: 156253

امیدواری روس ها به رویداد مهم ایران

ژیگانسین، رایزن بازرگانی روسیه در ایران: توسعه همکاری‌های دریایی با ایران در دستور کار است و برنامه‌ریزی کردیم تا همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه با استفاده از حمل‌ونقل دریایی افزایش یابد.

رستم ژیگانسین رایزن بازرگانی روسیه در ایران، افزود: در این باره جلسات ما با طرف‌های ایرانی درباره کشتیرانی و کشتی‌سازی در دریای خزر آغاز شد و از دو ماه قبل، خط مستقیم کشتی‌های باری از بندر آستاراخان به مقصد ایران آغاز شد که به طور منظم هر دو هفته یکبار ۶ هزار تن کالا را جابه‌جا می‌کند.

وی با بیان اینکه در صورت استقبال از این خط دریایی، در فواصل زمانی کمتری مبادلات دریایی کالا انجام خواهد شد اضافه کرد: بنا داریم با همکاری مشترک برای کشتی‌سازی در دریای خزر، همکاری‌های تجاری ایران و روسیه را افزایش دهیم و این اقدامات به افزایش حجم مبادلات دو کشور کمک خواهد کرد.

ژیگانسین همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه اوراسیا در ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰گفت: برگزاری این نمایشگاه در ایران برای رشد همکاری‌های اقتصادی اوراسیا با ایران بسیار مفید خواهد بود از این رو سعی می‌کنیم به عنوان نمایندگی بازرگانی روسیه در ایران، شرکت‌های بزرگ و معتبر روسی را به نمایشگاه اوراسیا در ایران بیاوریم ضمن اینکه نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت و تجارت و دیگر وزارتخانه‌های روسیه نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی افزود: شرکت‌های روسی در حوزه‌های مختلف صنعت، خودروسازی، کشتی‌سازی و تجهیزات و ماشین‌آلات در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، زیرا روسیه در این حوزه‌ها پیشرفت است و جوابگوی نیازهای وارد‌کنندگان ایرانی خواهد بود.

منبع: تحلیل بازار

ارسال نظر