|
کدخبر: 200992

حمله کره شمالی با دو موشک بالستیک به سوی دریای ژاپن

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی (JCS) اعلام کرد که کره شمالی امروز چهارشنبه دو موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.

بین‌الملل حمله کره شمالی با دو موشک بالستیک به سوی دریای ژاپن

 گزارش ستاد مشترک ارتش کره جنوبی حاکی است این موشک ها راس ساعت ۱۲:۳۴ ظهر امروز از شهرستان مرکزی یانگدوک شلیک شد. این دو موشک حدود ۸۰۰ کیلومتر در ارتفاع ۶۰ کیلومتری پرواز کردند.

در بیانیه مشترک ارتش کره جنوبی آمده است: مقامات اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا در حال تجزیه و تحلیل جزئیات این پرتاب ها برای کسب اطلاعات بیشتر هستند.

بیانیه می افزاید: ارتش ما در همکاری نزدیک با ایالات متحده وضعیت آمادگی کامل خود را حفظ می کند.

این پرتاب ها دو روز پس از آن انجام شد که کره شمالی اعلام کرد با موفقیت یک نوع جدید از موشک کروز دوربرد را در آخر هفته آزمایش کرده است و آن را "یک سلاح استراتژیک با اهمیت بالا" برای نشان دادن توان هسته ای خود نامید.

کره شمالی از فعالیت های بالستیک منع شده است، در حالی که موشک های کروز تحت تحریم نیستند.

وزارت دفاع ژاپن هم در واکنش به این آزمایش جدید کره شمالی اعلام کرد که دو موشک خارج از منطقه اقتصادی انحصاری آن کشور (EEZ) سقوط کرده اند.

یک مقام نظامی در سئول گفت که ارتش کره شمالی در حال برگزاری رزمایش تابستانی است.

ارتش آمریکا هم در واکنش به این دو پرتاب گفت که پرتاب ها نشان دهنده تاثیر بی ثبات کننده برنامه تسلیحات غیرقانونی کره شمالی است.

در بیانیه ارتش آمریکا آمده است: ما از پرتاب موشک مطلع هستیم و در حال رایزنی نزدیک با متحدان و شرکای خود هستیم. ما ارزیابی کرده ایم که این رویداد تهدیدی فوری برای پرسنل یا سرزمین آمریکا یا متحدان ما نیست.

آخرین آزمایش موشک بالستیک کره شمالی در ۲۵ مارس انجام شد، زمانی که دو موشک کوتاه برد را به سمت دریای شرقی شلیک کرد که تصور می شود نسخه ارتقا یافته موشک KN-۲۳ Iskander باشد.

بر اساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد، کره شمالی از فعالیت موشک های بالستیک منع شده است.

در ژاپن نیز نخست وزیر این کشور آزمایش های موشکی اخیر پیونگ یانگ را تهدیدی برای ثبات منطقه توصیف کرده و از شورای امنیت ملی کشورش خواسته است این مساله را بررسی کند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...