|
کدخبر: 165035

آمار وحشتناک مرگ کودکان در یمن

یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن اعلام کرد به دلیل محاصره ظالمانه این کشور از سوی دشمنان، هر پنج ثانیه یک کودک یمنی جان خود را از دست می‌دهد.

بین‌الملل آمار وحشتناک مرگ کودکان در یمن

حملات آل‌سعود طی شش سال گذشته به یمن، باعث شده است تا کودکان به قربانیان بزرگ این تجاوز تبدیل شوند. آمارهای مختلفی از سوی نهادهای بین‌المللی تاکنون منتشر شده و پیش از این، یونیسف اعلام کرده بود که هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی به دلیل تبعات جنگ جان می‌دهد. اکنون آمار جدیدی در این مورد منتشر شده است. محمد علی الحوثی، عضو شورای‌عالی سیاسی یمن، توئیت کرد: «در روز جهانی بهداشت هر پنج ثانیه یکی از کودکان یمنی به دلیل محاصره ظالمانه این کشور از سوی دشمن امریکایی، انگلیسی، عربستانی، اماراتی و همپیمانان آنها، جان خود را از دست می‌دهد.»

الحوثی تاکید کرد: «این مسئله، تروریسم گروه‌های متخاصم با مردم یمن را نشان می‌دهد که از تمامی خط قرمزها عبور کرده و عامدانه قانون و منشور سازمان ملل را نقض می‌کنند.»

این عضو شورای‌عالی سیاسی یمن در توئیت دیگری، این گونه نوشت: « اگر قاتلی دست از کشتار بردارد، آیا باید از این بابت از او تشکر کرد و یا اینکه او را مورد حسابرسی قرار‌داد؟ این روزها سازمان‌ها با کشورهای متخاصم امریکا، انگلیس، عربستان و امارات که مردم یمن را به قتل رسانده و محاصره می‌کنند، این چنین برخوردی می‌کنند و به جای اینکه آنها را محکوم کنند و مورد حسابرسی قرار دهند، اگر آنها اجازه ورود کشتی‌ها به بنادر یمن را برای کمک به بیمارستان‌ها بدهند، از آنها تشکر خواهند کرد.»

محمد عبدالسلام‌، سخنگوی جنبش انصارالله یمن، هم اعلام کرد، ادامه محاصره یمن توسط کشورهای ائتلاف تحت امر عربستان در ماه رمضان، به منزله دست شستن از تمامی ارزش‌های انسانی است.

اما، در ادامه حملات انصارالله به عربستان، پهپادهای یمنی بار دیگر نقاطی را در عربستان مورد هدف قرار‌دادند. نیروی هوایی ارتش یمن صبح دیروز فرودگاه جیزان و پایگاه هوایی ملک خالد عربستان در منطقه خمیس مشیط را هدف قرار‌داد. سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی ارتش یمن، گفت که یگان پهپادی ارتش به لطف خداوند موفق شد آشیانه هواپیماهای جنگی در فرودگاه جیزان و پایگاه هوایی ملک خالد را با دو پهپاد «قاصف کی ۲ » هدف قرار دهد، و در این عملیات، اهداف مورد نظر، به طور دقیق هدف قرار گرفتند.

وبگاه شبکه خبری «المسیرة» یمن در خبری فوری به نقل از سریع افزود که این حمله در پاسخ به استمرار تجاوزات ائتلاف سعودی علیه یمن و محاصره این کشور‌، صورت گرفته است.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...