|
کدخبر: 154899

حمله به کاروان لجستیک آمریکا در دیوانیه عراق

یک کاروان نظامی لجستیک نظامیان آمریکا در استان الدیوانیه عراق هدف حمله عوامل ناشناس قرار گرفت.

منابع عراقی پنجشنبه از هدف قرار گرفتن یک کاوران نظامی لجسیتک ارتش آمریکا در جنوب عراق خبر دادند.

کانال خبری «صابرین» در تلگرام با اعلام این خبر گزارش داد که این کاروان در استان الدیوانیه هدف قرار گرفته است. ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا تا این لحظه به این خبر واکنشی نداده است.

دیروز چهارشنبه نیز یک کاروان متعلق به نظامیان ایالات متحده حین عبور از شهر «الناصریه» مرکز استان «ذی‌قار» هدف بمب‌‌کنارجاده قرار گرفت.

گروه مقاومت اسلامی موسوم به «اصحاب الکهف» در بیانیه‌ای مسئولیت این عملیات را برعهده گرفته است. این گروه در هفته جاری مسئولیت حمله به نیروهای ترکیه در استان موصل را برعهده گرفت.

طی ماه‌های اخیر بارها کاروان‌های حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه‌های نظامی مختلف در عراق هدف انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای قرار گرفته‌اند. این کاروان‌ها عمدتا از مرز سوریه در غرب یا مرز کویت در جنوب، وارد عراق می‌شوند.

گروه‌های عراقی پیش از این اعلام کرده بودند که مهلت ارائه شده به دولت «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی به پایان رسیده است.

 بعد از حملات تروریستی ائتلاف آمریکا علیه نیروهای مقاومت و شهادت شماری از نیروهای الحشد الشعبی عراق و همچنین شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در سیزدهم دی ۱۳۹۸، پارلمان عراق با طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق در پانزدهم همان ماه موافقت کرد و از دولت عراق خواست آن را اجرایی کند با این حال واشنگتن همچنان از خارج کردن نیروهای خود از عراق امتناع می‌کند.

بسیاری از گروه‌های عراقی، نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور را اشغالگر می‌دانند و بر خروج فوری این نیروها از خاک کشورشان تاکید دارند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر