|
کدخبر: 146922

ترامپ با معاونش قطع رابطه کرد

به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ از زمان حملات روز چهارشنبه گذشته به کنگره امریکا با مایک پنس، معاون خود صحبت نکرده است.

بین‌الملل ترامپ با معاونش قطع رابطه کرد

از زمان حوادث کنگره به این سو ترامپ و پنس با هم هیچ تماسی نداشته‌اند. خبرنگار شبکه ان بی‌سی نیوز اعلام کرد: من از یک منبع مطلع به موضوع دریافتم که رئیس‌جمهوری ترامپ به دلیل وقایع روز چهارشنبه با معاون خود ارتباط برقرار نکرده است.

این مسئله جالب توجه است و من فکر می‌کنم نشان دهنده این است که [رابطه آنها] چقدر سخت شده است.

اگرچه ترامپ علناً پنس را تحت فشار قرار داد تا تلاش کند نتیجه انتخابات را لغو کند، اما اختیارات معاون رئیس‌جمهوری در این زمینه بسیار مورد اختلاف بود. کنگره امریکا برغم آشوب هواداران ترامپ در نهایت اوایل صبح پنجشنبه، پیروزی رئیس‌جمهوری منتخب را تایید کرد.

ان بی‌سی نیوز به نقل از منابع مطلع خود می‌نویسد فشار‌ها بر پنس محدود به درخواست‌های علنی از او برای تغییر نتیجه انتخابات نمی‌شد. معاون رئیس‌جمهوری امریکا از اواسط دسامبر به این سو برای برگرداندن ورق انتخابات به نفع ترامپ تحت فشار بوده است.

 معاون ترامپ کاملا گزینه اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی امریکا را در بحبوحه تحولات اخیر منتفی نمی‌داند. در تیم پنس این نگرانی وجود دارد که گفته شود ترامپ اقدامات خطرناکی علیه کشور انجام می‌دهد و با توجه به حوادث یک هفته اخیر گزینه برکناری او از سوی معاونش باید روی میز باشد.

در صورتی که اکثریت اعضای کابینه تأیید کنند رئیس‌جمهوری قادر به انجام وظایف خود نیست، متمم ۲۵ اجازه انتقال موقت یا دائم قدرت از رئیس‌جمهوری امریکا به معاون او را می‌دهد. دموکرات‌ها با توجه به اتفاقا اخیر در حمله به کنگره امریکا ترامپ را واجد شرایط اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی امریکا و برکناری می‌دانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر