|
کدخبر: 165148

فوری / خبر مهم درباره تزریق پول به بورس

جلسه رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با مدیران عامل هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه به صورت آنلاین برگزار و مقرر شد طی ۴۸ ساعت آینده ۲۴ هزار میلیارد تومان به منظور انتشار اوراق وارد بازار سرمایه شود. از همین رو شاهد ورود هوشمندانه هلدینگ ها و خرید سهام در بازار از سوی آنها خواهیم بود.

بورس فوری / خبر مهم درباره تزریق پول به بورس

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار سرمایه به عنوان کانال اصلی برای تامین سرمایه گذاری و تولید در کشور مطرح است، ابراز داشت: هم اکنون بیش از ۵۷ میلیون نفر در بازار سرمایه حضور دارند و از همین رو حرکت این بازار برای آنها مهم است و بازار سرمایه به امری ملی تبدیل شده است.

محمدعلی دهقان دهنوی تصریح کرد: در کنار آن باید توجه داشت که این حرف به معنی نادیده گرفتن روند فعلی بازار نیست. امید می رود با برنامه ریزی ها و اهمیت یافتن بازار، روند در افق بلندمدت بازدهی خوبی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بازار از درون خود توان ارتقا و توسعه دارد، ادامه داد: صندوق های سرمایه گذاری در سال گذشته ۲۰۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب کرده اند. از همین رو می توان گفت بانک و بازارسرمایه در کنار هم کار می کنند و نقشی متقابل در رشد اقتصاد دارند.

دهقان دهنوی با تاکید بر نقش مهم شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ ها بر روند بازار سرمایه، ابراز داشت: توسعه فعالیت های این شرکت ها، عامل اصلی رشد اقتصادی کشور است.

وی ادامه داد: موانع توسعه برای این شرکت ها تامین مالی بانکی است در حالی که در بازار سرمایه امکانات خوبی وجود دارد. بازاربدهی در سال ۹۰ ، حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بوده، اما در سال گذشته حدود ۲۰۰ هزارمیلیارد تومان اوراق منتشر شده که نشان از رشد ۳۰۰ درصدی این بازار دارد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ ها دعوت کرد تا وارد فرایند انتشار اوراق شوند و تاکید کرد: سازمان بورس در نظر دارد فرایندها را تسهیل کرده و زمان صدور مجوزهای لازم را کوتاه کند.

در این دیدار مدیران هلدینگ های بزرگ کشور ضمن اشاره به تدوین برنامه های جدید با هدف ورود نقدینگی، بهبود فرآیند نقد شوندگی و تعادل بازار سرمایه سرمایه، دغدغه ها و مشکلات خود را بیان کردند.

دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز بر اساس مباحث مطرح شده به تمامی مجموعه های نهاد ناظر بازار سرمایه ماموریت داد تا طی ۴۸ ساعت آینده، موانع پیش روی هلدینگ ها رفع و فرآیند های ورود نقدینگی به بازار سرمایه تسهیل شود.

در پایان مقرر شد شرکت های هلدینگ به منظور تقویت بازار، طی ۴۸ ساعت آینده حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار تزریق کنند.

منبع: سنا
 • محمد ارسالی در

  لعنت خدا بر برتو باد دهقان

 • ناشناس ارسالی در

  حالا شد بالاخره هر چه باشه بیست و چهار م يليون کد بورسی داریم اگه قرار باشه اینها نرن پای صندوق رای په کی میخواد بره اونم توی این موقعیت که تمام دنیا با ما دشمن شده

 • ناشناس ارسالی در

  شرکت های دارویی سازنده واکسن کرونا باید حمایت شوند .جان مردم مهمترین رکن است.

 • مهدی ارسالی در

  هر چه زودتر تتمه سهامتان را بفروشید تا پ شیمان نشدید

 • ناشناس ارسالی در

  تمام شب روز دعای م سهامدارن شده لعنت بر حسن
  اما این کافی نیست باید این مو جود منفور و دزد و خیانتکار و بی شرافت و دروغگو محاکمه و بهمراه تیم فاسد و خیانتک ار و بی کفایتش بابت اینهمه خیانت و دلالی از بورس و طلا و سکه و خودرو نهاده دامی و مرغ و روغن و دارو و لاستیک و بدبخت کرد ن مردم و بی ارزش کردن پول ملی اعدام شوند . تف

 • حسن ارسالی در

  خدالعنت کنه روحانی دروغ گو راهمین جورپیش بره بدهکار هم میشیم به این بورس لعنتی ا یران

 • ناشناس ارسالی در

  فقط دروغ ۸ سال دروغ نماینده رییس مجلس رئیس جمهور استاندار وزیر ووکیل همه دروغ بابا نا سلامتی مسلمانید اگه نیستید ایرانی هستید اگه دورگه سیاسی هستید حداقل بنی آدم که هستید که یه کم خجالت بکشید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...