|
کدخبر: 155636

۱۵ نماد بورسی مشمول معاملات مشکوک شدند

فهرست ۱۵ شرکت مشمول معاملات مشکوک امروز ، شامل دو شرکت سرمایه گذاری استانی ، بیمه پارسیان و ۸ نماد فرابورسی مخصوصا" "وهنر" بود.

بورس ۱۵ نماد بورسی مشمول معاملات مشکوک شدند

معاملات امروز بازار سهام هم با تشدید نگرانی ها از آینده و تکرار ریزش قیمت ها و شاخص و افزایش انتقادها از دولت شروع و به پایان رسید و شاخص با از دست دادن بیش از ۸ هزار واحد دیگر به یک میلیون و ۲۱۴ هزار واحد عقب نشینی کرد تا روزهای سخت بازار ، طولانی تر و پیچیده تر شود.

براساس این گزارش، ارزش معاملات سهام شرکت های بورسی و دو بازار اول و دوم فرابورس هم با داد و ستد بیش از ۲.۵ و ۱۲.۶ هزار میلیارد تومانی همراه بود و بیشترین حجم معاملات به ملی مس، بانک پارسیان ریال فولاد مبارکه با بیش از ۲۷۹، ۲۱۶ و ۱۳۱ میلیون سهم تعلق داشت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۵ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، دو شرکت سرمایه گذاری استانی خراسان رضوی و گیلان با معامله بیش از ۳.۴ و ۳۹ میلیون سهم و سپس بیمه پارسیان با ۵۱ میلیون سهم حضور داشتند.

در ادامه هم شرکت های لعابیران ، سیمان ممتازان کرمان ، کشت و صنعت جوین، سرمایه گذاری فنی و مهندسی مشانیر ، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، پدیده شاندیز ، سیمان شمال ، پتروشیمی اصفهان ، سیمان هرمزگان ، گز سکه ، گروه توسعه هنر ایران و سرمایه گذاری معیار صنعت پارس ، مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور دو شرکت سرمایه گذاری استانی ، بیمه پارسیان و ۸ شرکت فرابورسی مخصوصا" "وهنر" با بیش از ۸۳.۸ میلیون سهم از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر