|
کدخبر: 148136

معاملات مشکوک ۱۵ نماد در بورس امروز

در روز ریزش ۴۰ هزار واحدی شاخص، سه شرکت دارویی، سهم تازه وارد به همراه ۱۱ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک ۱۵ نماد در بورس امروز

در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام در ادامه روند روزهای اخیر، منفی و پرعرضه آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت نماگر بازار با ریزش ۴۳ هزار و ۴۳ واحدی و از دست دادن کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۷ و ۳.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو و سایپا با داد و ستد بیش از ۱.۴ و ۱.۲ میلیارد سهم و بانک تجارت، بهساز کاشانه تهران به همراه بانک صادرات با تقاضای ۵۴۹، ۲۹۹ و ۲۸۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۲ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت جام دارو حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۳.۵ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۶۰.۱ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های صنایع نسوز توکا، داروسازی آوه سینا، شیمیایی رنگین، چوب خزر کاسپین (سهم تازه وارد)، پشمبافی توس، کارخانجات داروپخش، فارسیت درود، مهرکام پارس، صنعت روی زنگان، پشم شیشه ایران، سیمان سفید نی ریز، تابان نیرو سپاهان، اشتاد ایران و سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سه شرکت دارویی، سهم تازه وارد به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر