|
کدخبر: 141847

برخورد با عاملان ایجاد وحشت در بورس

وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفت‌وگو با خبرنگاران، از رسیدگی و محکومیت تعدادی از ناشران متخلف بازار سرمایه خبر داد.

بورس برخورد با عاملان ایجاد وحشت در بورس

فرهاد دژپسند در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه یکصد امین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، در خصوص شرایط بازار سرمایه اظهارکرد: خوشبختانه بازار بورس طی مدت اخیر، روند رو به ثباتی را داشته است اگر چه، معتقدم، صرفا «شاخص» بورس را نمی‌توان بعنوان ملاک و معیار عملکرد بورس در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه شاخص بورس، برآیند شرایط اقتصادی و حتی اجتماعی جامعه است، گفت: آنچه در مدیریت بازار سرمایه مثل «بازارگردانی» باید صورت پذیرد، انجام شد و با ناشرانی هم که تخلف کرده بودند، برخورد‌های لازم صورت گرفت.

دژپسند با اعلام اینکه با حدود ۱۶۰ ناشر متخلف بازار سرمایه، برخورد لازم صورت گرفت و آنها محکوم شدند، افزود: خوشبختانه بخش زیادی از این عده، در دوره تجدید نظر، رویه خود را اصلاح کردند و از آنها رفع حکم شد.

وی گفت: سه نوع محکومیت برای ناشران متخلف در نظر گرفته شد؛ عده‌ای جریمه شدند، عده‌ای «درج در پرونده» و عده‌ای هم به مدت شش ماه سلب صلاحیت مدیریت شدند.

وزیر اقتصاد اظهارکرد: من همیشه هم گفته ام؛ بازار سرمایه حساس است و افرادی که بی‌محابا و بدون برخورداری از مبانی حقوقی و نظری اقدام به اظهار نظر در مورد بورس کرده و فعالان بازار سرمایه را دچار رعب و وحشت می‌کنند، قطعا روزی باید جوابگو باشند، زیرا بازار سرمایه، مطابق و بر اساس قانون، در حال فعالیت است.

دژپسند در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران، در خصوص وضعیت ترخیص کالا در گمرکات نیز با بیان اینکه با تدابیر اتخاذ شده، در رویه و سرعت زمان ترخیص کالا در گمرکات کشور، بهبود زیادی حاصل شده است، یکی از دلایل این امر را، جایگزینی نظارت پسینی با نظارت پیشینی عنوان کرد.

وی گفت: طبیعی است، در مورد کالاهایی که وارد کننده، بدون ثبت سفارش اقدام به واردات کرده است، گمرک جمهوری اسلامی، بر اساس قانون، نمی‌تواند اقدام به ترخیص کند و یا در مورد برخی دیگر از وارد‌کنندگان که نتوانسته‌اند منشاء ارز خود را مشخص کنند نیز، کاری از دست گمرک بر نمی‌آید.

منبع: شادا
  • ایرانی ارسالی در

    سرمایه مردم روپودر کردین چه برخوردی کردی ن واقعا .خدالعنتتون کنه انشالله

  • ناشناس ارسالی در

    وزیر کلاه بردار اولین کسی که متهم اصلی ه ست دولت و شما و زنگنه بی جهت مظلوم نمایی و تقصیر را به گردن دیگران نینداز دیگ به درب دیگ میگه پشتت سیاه

  • ناشناس ارسالی در


    ناظر محترم بازار با توجه به حجم مشکوک عرضه از سوی بازارگردان ها و حقوقی ها و ریزش بی سابقه شاخص کل در یک روز (بیش از 55 هزار واحد) و تخلف محرز این دو نهاد تقاضا داریم معاملات امروز به طور کلی لغو گردد و نسبت به بررسی عوامل تخلف و برخورد قاطع با عاملان اقدام مقتضی انجام گیرد.

ارسال نظر