|
کدخبر: 132422

واکنش بورس به انتخابات آمریکا

با شروع معاملات نخستین روز بازار سهام شاخص کل بازار سهام در ۲۰ دقیقه ابتدایی حدود ۱٫۵ درصد صعود کرد و به یک میلیون و ۲۸۰ هزار واحد رسید.

با شروع معاملات امروز بازار سهام در حالی که هنوز نتیجه انتخابات امریکا مشخص نشده است روند شاخص کل بازار سهام صعودی شد و روند شاخص هم‌وزن نیز شروع به رشد کرد.

حالا نتایج غیرمنتظره ترامپ در انتخابات روند معاملات بازار سرمایه را دستخوش قرار داده است. هرچند که بسیاری از کارشناسان معتقدند فارغ از نتیجه انتخابات امریکا روند بازار سهام صعودی خواهد بود.

با شروع معاملات امروز بازار سهام تقاضا در بازار سهام بیشتر شد و نمادهای فلزی، پالایشی، و پتروشیمی روندی مثبت پیش گرفتند اما ننمادهای خودرویی روندی منفی داشتند که کمی از فشار عرضه در آنها کاسته شد.

پیش‌بینی می‌شود در صورت پیروزی ترامپ نمادهای ارز محور رشد بهتری داشته باشند اما در صورت پیروزی بایدن نمادهای بانکی و خودرویی روند بهتر خواهند داشت.

کارشناسان اعتقاد دارند سهم‌های بازار سهام درحال‌حاضر با دلار زیر ۲۰ هزار تومان معامله می‌شوند و در صورت افزایش قیمت دلار احتمالا شاخص در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت.

با این وجود و گرچه بازار سهام امروز شروع خوبی داشت اما هنوز صفوف فروش زیادی در نمادهای کوچک وجود دارد که به نظر می‌رسد در ادامه معاملات بازار سهام تغییر روند دهد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر