|
کدخبر: 130864

بورس در سراشیبی ریزش + جزییات

در حالی که بازار سهام امروز در شروع معاملات با افزایش تقاضا همراه بود اما در ادامه روند معاملات شاخص کل به دلیل فشار عرضه بیش از ۲٫۵ درصد ریزش کرد.

بورس بورس در سراشیبی ریزش + جزییات

در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بعد از نزولی چشم‌گیر واکنشی مثبت داشت اما جو هیجانی بازار سهام مانع از بازگشت شاخص کل شد.

با ریزش بیش از ۲.۵ درصدی، شاخص کل به یک میلیون و ۳۰۱ هزار واحد رسید و در مرز ریزش به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد قرار گرفت.

به نظر می‌رسد بر اساس تحلیل تکنیکال شاخص کل تا کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد ریزش خواهد کرد و تا مشخص شدن نتیجه انتتخابات آمریکا و قیمت دلار بازار سهام بین شاخص یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد نوسان خواهد داشت.

پیش‌بینی می‌شود بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا چون بازار سهام افت خود را کرده است و بعد از انتخابات آمریکا جدا از پیروزی هر کدام از احزاب یا نامزدها بازار سهام روند بهتری خواهد داشت.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای خودرویی به دلیل افزایش قیمت ۲۵ درصدی روندی مثبت داشتند اما در ادامه روند معاملات عرضه بر تقاضا چیره شد.

روند نزولی بازار سهام به دلیل تمایلات منفی بازار سهام است که همانطور که در دوره رشد بورس در نیمه اول سال تمایلات بازار سهام مثبت بود و حتی اخبار منفی بر روی روند بازار تاثیرگذار نبود ریزش بازار نیز به دلیل شکل‌گیری تمایلات منفی بورس است و اخبار مثبت تاثیر چندانی بر روند منفی بازار سهام ندارند و به نوعی می‌شود گفت ریزش بازار سهام جدا از رشد آن در نیمه اول سال نیست.

همچنین ارزش مجموع معاملات امروز به ۶۷۹۷ میلیارد تومان بود و نمادهای فولا، فملی و تاپیکو تاثیرگذاران اصلی شاخص کل بازار سهام بودند.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر