|
کدخبر: 122010

پیش‌بینی شگفت‌انگیز از بورس فردا

در شروع معاملات امروز بازار سهام همانطور که پیش‌بینی می‌شد بازار روندی مثبت داشت و بیش از ۱٫۵ درصد رشد کرد ولی شاخص هم‌وزن و ارزش معاملات روندی منفی داشتند. بازار سهام فردا چه می‌شود؟

بورس پیش‌بینی شگفت‌انگیز از بورس فردا

باقر خادمی کارشناس بازار سرمایه با اشاره به قیمت دلار گفت: با توجه به اصلاح قیمتی ۳۰ تا ۵۰ درصدی بازا سرمایه و گذشتن دلار از کانال ۲۵ هزار تومان، افت بازار سهام به هیچ وجه توجیه‌پذیر نیست. البته برخی از سهم‌ها که رشد زیادی داشته‌اند، در اصلاح بازار هم ریزش بیشتری داشته‌اند. اما سهام‌های بنیادین و دلارمحور به نقطه کم ریسکی رسیده‌اند.

او در رابطه با بازار فردا گفت: با توجه به افزایش عرضه در ساعات پایانی بازار امروز، احتمالا بازار فردا در شروع کار با فشار عرضه روبه‌رو خواهد شد اما از نیمه دوم بازار به بعد شاهد روند صعودی خواهیم بود.

او در رابطه با تخصیص منابع برای حمایت از بازار افزود: بازار سرمایه باید راه خودش را برود و کسی در این بازار دخالت نکند، اما به نظر من حتی اگر از سمت صندوق توسعه حمایتی هم صورت نگیرد به دلیل تقاضای بالای بازار روند مثبت خودش را از سر می‌گیرد هرچند کمی آهسته‌تر در این روند پیش‌روی کند. بازار سرمایه باید طبیعی رشد کند و طبیعی اصلاح شود اما وقتی غیرطبیعی بالا و پایین شود بی‌اعتمادی نسبت به بازار سرمایه به وجود می‌آید و این موضوع در بلندمدت به نفع بازار سرمایه نیست.

وی در رابطه با عامل نوسان‌های اخیر بورس گفت: قاعدتا بازیگر اصلی بازار دولت است و به دلیل کمبود بودجه، عرضه شرکت‌های دولتی و نوسان‌گیری از بازارهای مختلف بازار سهام را هدایت می‌کند که در این شرایط اقتصادی، خیلی موضوع دور از انتظاری از دولت نیست.

منبع: تجارت نیوز
 • حمید رضا ارسالی در

  کسی در جایی که چند نفر جان خود را از دست داده اند می خندد و در عذاب دیگران خوشحال است و می خندد عاطفه و خلق نامناسب دارد وبیمار روانی است کسی که عمدا برا مردم مشکل سازی می کند بیمار روانی است. اگر این شخص را می شناسید حتما برا درمان معرفی کنید این موضوع جدی است

 • رصا ارسالی در

  خدا لعنت کنه اینارو دوباره شروع کردن اگر دولت کمک نکنه که منفی میشه تورو قرآن

 • هادی ارسالی در

  شاهد روند صعودی خواهیم بود

 • ناشناس ارسالی در

  روندد صعودی اش را دیدیم تماما منفی شد. عجب کارشناسی!!!! کی به اینها مدرک داده؟؟؟؟

ارسال نظر