|
کدخبر: 121915

تخلف در بورس صحت دارد؟

عضو شورای‌عالی بورس در واکنش به اظهارات رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مبنی بر تخلف در مصوبه جدید گفت: با توجه به حضور دو نماینده ناظر، بهتر بود درباره جزییات با همکاران مشورت می‌کردند.

بورس تخلف در بورس صحت دارد؟

حسین سلاح ورزی با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد: در شرایطی که همه برای بازگشت ثبات و آرامش به بورس تلاش می‌کنند، رئیس کمیسیون بودجه مجلس ندیده و نشنیده، تصمیمات شورای‌عالی بورس را تخلف محرز تشخیص داده اند!

با توجه به حضور دو نماینده ناظر مجلس در این شورا، بهتر نبود در مورد جزییات ابتدا با همکاران مشورت می‌کردند؟

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مصوبه اخیر شورای‌عالی بورس مبنی بر لغو مواد ۱۶ و۱۷ قانون رفع موانع تولید را تخلف دانسته و گفت: این تصمیم چندین پیامد و اثر نامطلوب در اقتصاد و بازارهای مالی دارد.

نخستین پیامد نامطلوب اجازه ورود بانک‌ها و موسسات اعتباری به بازار سهام است که در میان مدت منجر به افزایش تورم می‌شود که در نتیجه آن، افراد ضعیف و اقشار آسیب پذیر جامعه بیشتر در فشار اقتصادی قرار می‌گیرند. دومین اثر نامطلوب این است که بازار سرمایه عامل افزایش نقدینگی و تشدید تورم خواهد شد که در نهایت برای تولید و بنگاه‌های اقتصادی مضر است.

سومین پیامد به معافیت جریمه‌های مالیاتی برای بانک‌ها و موسسات اعتباری منجر می‌شود که به معنای کاهش درآمد مالیاتی دولت است. این کاهش درآمد مالیاتی دولت در شرایطی که دولت با کسری بودجه مواجه است، توجیه پذیر نیست و هزینه جبران کسری بودجه را افزایش می‌دهد. لازم است تا سازمان و شورای‌عالی بورس نسبت به افشای مصوبات اقدام کنند.

منبع: بورس پرس
 • رض ارسالی در

  ادم دچار شگفتی، میشه که چطور به این راحتی تصمیم گرفته میشه که بانک وارد بورس بشه و چطور الان شما دارید میگید، این برای دولت و اقتصاد مضر هست؟!
  این دقیقا، این رو میرسونه که یا بسیاری از تصمیمات در مملکت ما فردی گرفته میشه یا هر کی هر چی دهنش میاد، در باب ادعا و مدعی، بیان میکنه!
  این تصمیمات حتی اضطراری هم که باشه که درمورد بورس باید گفت، اینطور بود، بازهم نیاز به بحث کارشناسان و اجماع داره،
  این هری مذهبی و هردمبیل بودن رو در رسانه تقبیح کنید تا هر کس حتی ان کار‌شناس متخصص و مرتبط، ادعای.(من همه جواب را میدانم)، را نکنه، این موضوع یه افت هست در جامعه ما....
  رسانه! ، ای رسانه! ، توکجایی؟!

ارسال نظر