|
کدخبر: 121210

یک پیش‌بینی برای بورس بازان غمگین

طی دو روز اخیر شاخص کل چیزی حدود ۵ درصد ریزش داشته و شاخص کل به کانال یک میلیون و ۵۷۰ هزار واحد رسیده است. اما بازار فردا چه می‌شود؟

بورس یک پیش‌بینی برای بورس بازان غمگین

گلناز میرسلیمانی، کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: اگر همین ریزش‌ها از اول بدون دخالت اتفاق می‌افتاد و سعی نمی‌کردند شاخص کل را با حمایت بی‌فایده از نمادهای شاخص‌ساز مثبت نگه دارند قطعا بازار زودتر به روند تعادلی و بعد صعودی خود بازمی‌گشت.

او در ادامه اضافه کرد: چیزی که در بازار مشهود است بی‌اعتماد و جو هیجانی در بازار است که صف‌های فروش طویل را حاصل می‌شود، اخبار حمایتی دروغ و بی‌اعتماد کردن مردم باعث از سوی مسئولان به شدت روی روند منفی بازار تاثیر گذاشت ولی اگر از همان روز اول بازار دستوری حمایت نمی‌شد و حقوقی‌ وارد بازار نمی‌شد شاید بازار زودتر به روند تعادلی خود بازمی‌گشت.

او در رابطه با بازار فردا و حمایت از بازار گفت: فردا صف‌های فروش ادامه دارد و بازار فعلا روی روند منفی حرکت می‌کند، اما فکر می‌کنم اگر قرار است از بازار حمایت شود باید اول از سهم‌های غذایی، دارویی و یا سیمانی حمایت شود زیرا سهم‌های بنیادین و شاخص‌ساز قدرت نقد شوندگی زیادی دارند و خرید و فروش بیشتری دارند ولی این سهم‌ها بیشتر از دو ماه رشدی نداشته و توجهی به آنها نشده است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: تنها چیزی که می‌تواند کمک کند این است که بازار دیگر دستوری نباشد و اگر حمایتی قرار است انجام شود از طریق صندوق توسعه انجام شود. مردم فکر می‌کنند دولت کارش با بازار سرمایه تمام شده اما اینگونه نیست و بازار در بلند مدت بهتر می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

اخبار مرتبط

 • مصطفی ارسالی در

  جونه هر کی دوست دارین نه خودتون پیش بینی کنین نه کارشناسانتون

 • غلامرضا ارسالی در

  والا من ۶۵سالمه اول انقلاب کارشناس اقتصادکم بود اماالان هردقیقه به آمارکارشناسان اضافه میشود که معمولا حاوی پیامد توهمی وخیالی اند باید حمایت ازتمام بورس باشد نه اول غذایی بعدسیمانی و....

 • ناشناس ارسالی در

  این کارشناس بلاشک خودش سهام دارویی وغذایی وسیمانی دارد مرد حسابی این سهامو قیمتشو بیست برابر کردین با ترفند واسه همینه که کسی نمیخره میخواهین سهم بیست برابر شده را دولت بیاد از شما بخره وشما پولتون آزاد بشه

 • ناشناس ارسالی در

  بور س را بحال خودش بگذارید ومصنوعی دخالت نکنید .که ضررش بیشتر است مگر کم بالا رفته .کمی فکر ارزکنید گرانی ارز خانمان سوز تر است .وتمام جامعه را در بر میگیرد .جلو گرانیها را بگیرید .

 • ناشناس ارسالی در

  چرا از اول مردم را تشویق میکردند مردم وارد بورس شوند هر کس اهل بورس بود خودش وارد میشد . در این هنگامه بی ثباتی اقتصادی چه کارخانه ای میتواند تولیدش را زیاد کند . تشویقات بی مورد نکنید که مردم برری از پول پول از گرسنگی کشیدنشان در در بورس بریزند. شخصی را میشنایم قبل از سقوط پول ده میلیون داراییش را در بورس گذاشت .از فردایش بورس سقوط کرد . جواب اینراچه کسی میدهد .حالا بر راضی نگهداشتن .بورس بازان باید از خزانه مملکتی جبران شود . حرمت پول رانگهدارید .

ارسال نظر