کدخبر: 102399

اطلاعیه‌ ای مهم برای تمامی دارندگان سهام عدالت

تمام دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی مطلع شوند و کسانی که برای ورود به سامانه با مشکل مواجه هستند، باید اطلاعات خود را به‌روز رسانی کنند.

بورس اطلاعیه‌ ای مهم برای تمامی دارندگان سهام عدالت

ستاد خبری سهام عدالت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت با مشکلاتی مواجه هستند، باید با مراجعه به سایت www.samanese.ir اطلاعات خود را به‌روز رسانی کنند.

با توجه به اطلاعیه‌های پیشین مبنی بر امکان دادوستد سهام عدالت و گذشت چندین سال از زمان واگذاری این سهام، برخی اطلاعات افراد مانند شماره حساب، شماره شبا و شماره تلفن همراه مشمولان سهام عدالت، نیاز به روز رسانی دارد.

در همین رابطه، افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت با مشکلاتی مواجه هستند، باید با مراجعه به سایت www.samanese.ir اطلاعات خود را به روز رسانی کنند.

گفتنی است؛ از روز دهم خردادماه ۱۳۹۹ سهام ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت آزاد‌سازی شد. بر این اساس، تمام دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده اند، می‌توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی مطلع شوند.

این سهامداران همانند یک سهامدار عادی در بورس کشور قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع سهامداری را استیفاء کرده و از مزایای سهامداری بهره‌مند شوند. از جمله این حقوق و منافع نظارت همگانی میلیون‌ها نفر از هموطنان بر بنگاه‌های اقتصادی پذیرفته شده در بورس، امکان شرکت در مجامع عمومی، دریافت سود، مشارکت در افزایش سرمایه، دریافت حق تقدم و انجام خرید و فروش سهام در بازار سرمایه است.

همچنین بانک‌ها هم می‌توانند از طریق کارگزاری‌های خود یا کارگزاری‌های طرف قرارداد، به‌تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان، در بازار سرمایه اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آنها واریز کنند.

 

منبع: برنا
 • فرج الله میرخوند چگینی ارسالی در

  سلام سهام عدالت خیلی خوب است اگه عادلانه باشد من سهام عدالت خود وخانواده رابه روش مستقیم انتخاب کردم وشماره شبا هم مال بانک ملی است ازطریق اپلکیشن ایوا ۳۰درصد آن را به فروش گذاشتم آیا باید کاری بکنم یا همین کافیه

 • ناشناس ارسالی در

  با اپلیکشن ارور میده
  میگه کد ملی با شماره همراه تطابق نداره
  در صورتیکه کد ملی و شماره همراه متعلق به یکنفره

 • سعید ارسالی در

  با سلام . اگر اسم این سهام عدالت است چرا به بعضی ها که اوضاع مالی خوبی دارند تعلق گرفته و مثلا من که قشر ضعیف هستم تعلق نگرفته . حتی یکبار هم ثبت نام کردم و شماره شبا فرستادم ولی . . .

ارسال نظر