|

بخوانید :

کدخبر: 219852

جدیدترین قیمت دلار در بازار (۳ آذر)

در بازار آزاد امروز چهارشنبه قیمت دلار با یک افزایش نسبی به ۲۸ هزار و ۹۸۰ تومان رسید. نرخ ارز صرافی ملی امروز ۲۶ هزار و ۹۴۵ تومان اعلام شد.

قیمت دلار در بازار آزاد امروز سوم آذرماه با یک روند افزایشی به ۲۸ هزار ۹۸۰ تومان رسید.

نرخ صرافی ملی امروز به ۲۶۹۴۵ تومان رسید. قیمت دلار در بازار متشکل ارزی ۲۷۳۸۹ تومان اعلام شد.

ورود سکه‌بازان به بازار دلار‌

برخی فعالان اعتقاد داشتند که افزایش قیمت دلار در روزهای آتی ادامه نخواهد یافت. این دسته اعتقاد داشتند که رشد دلار در روز سه‌شنبه ناشی از ورود مقطعی سکه‌بازان به بازار دلار بوده است.

برخی از معامله‌گران عنوان می‌کردند که سکه‌بازان برای جبران اثر نزول بهای اونس طلا وارد بازار ارز شدند و با خرید دلار تا حدی مانع از سقوط سنگین سکه شدند. در واقع سکه‌بازان برای جبران اثر نزول اونس طلا از اهرم دلار استفاده کردند. با توجه به تطبیق سکه‌بازان با نزول اونس طلا، به نظر می‌رسد در روزهای بعد معامله‌گران تمایلی به خرید دلار برای جبران اثر افت اونس طلا نداشته باشند.

سکه بازان در روز سه‌شنبه از نزول اونس طلا شوکه شده بودند، چرا که این اتفاق در خارج از ساعات رسمی بازار داخلی رخ داده بود و معامله‌گران بازار داخلی ناچار شدند که از صبح سه‌شنبه خود را با این اتفاق هماهنگ کنند.

بسیاری از سکه‌بازان در روز دوشنبه اقدام به خرید فردایی فلز گران‌بهای داخلی برای روز سه‌شنبه کرده بودند و طبیعی بود که از طریق رشد دلار سعی کنند ضرر خود را کاهش دهند.

عامل دیگری که در روزهای اخیر در رشد دلار تاثیر گذاشته است، ورود تقاضای آربیتراژی به بازار است. صرافی‌های بانکی در روزهای اخیر با قیمت‌های بسیار پایین‌تری نسبت به بازار آزاد اقدام به فروش دلار کرده‌اند و همین عامل موجب شده است تمایل افراد برای خرید از صرافی‌های بانکی جهت کسب سود بالاتر برود.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...