|
کدخبر: 173889

پیش بینی آینده بازار طلا + آخرین قیمت ها

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: امروز بازار طلا تحت تاثیر کاهش نرخ ارز تغییر مسیر داد و سکه در ساعاتی از معاملات به کانال ۹میلیون تومان بازگشت اما ادامه این روند به اخباری که از نشست وین منتشر خواهد شد، بستگی دارد.

بانک و بیمه پیش بینی آینده بازار طلا + آخرین قیمت ها

ابراهیم محمدولی از کاهش قیمت‌ طلا و سکه به‌رغم افزایش ارزش اونس جهانی خبر داد و اظهار کرد: امروز بهای طلای جهانی به ۱۸۸۲دلار صعود کرده اما از آنجا که دلار نسبت به دیروز اندکی کاهش یافته، شاهد افت قیمت طلا و سکه بودیم.

رییس اتحادیه طلا گفت: در ساعاتی از معاملات امروز روند نزولی قیمت‌ها تحت تاثیر اخبار سیاسی تشدید شد به طوریکه طلا از گرمی یک میلیون و ۵۵هزار به یک میلیون و سه هزار و سکه از ۱۰میلیون و ۳۰۰هزار به ۹میلیون و ۹۰۰هزار تومان کاهش یافت اما در پایان روز مجددا قیمت‌ها اندکی افزایش یافت.

محمدولی با اشاره به وضعیت معاملات طلا و سکه توضیح داد: در دو ماه امسال بازار در رکود شدیدی به سر برد و تقاضا به دلیل نامعلوم بودن آینده شرایط سیاسی و تعطیلی بازار متاثر از اوج‌گیری بیماری کرونا به شدت افت کرده است؛ این روزها مردم به دلیل انتظارات متفاوتی که از مذاکرات برجام دارند صرفا نظاره‌گر بازار شده‌اند و کسی در چنین شرایطی برای خرید و فروش ریسک نمی‌کند.

وی تصریح کرد: اینکه قیمت طلا و سکه بالا باشد یا پایین اهمیتی ندارد و بازار باید به ثبات برسد تا شاهد رونق گرفتن معاملات و اعتماد مردم برای ورود به بازار باشیم؛ حالا چنانچه برجام به توافق برسد تکلیف بازار‌ها مشخص خواهد شد و انتظار داریم در آن زمان بازار طلا هم از رکود خارج شود.

قیمت طلا و سکه ۲۹اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

محمدولی در پایان با تشریح قیمت‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار طلای تهران، قیمت سکه امامی با افت ۳۰۰هزار تومانی در مقایسه با دیروز به ۱۰میلیون و سکه طرح قدیم به ۹میلیون و ۹۵۰هزار تومان کاهش یافته است.

او اضافه کرد: قیمت نیم سکه به پنج میلیون و ۸۰۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۸۰۰هزار و سکه یک گرمی به دو میلیون تومان رسید؛ همچنین مثقال طلا با قیمت چهار میلیون و ۳۸۵هزار و طلای ۱۸عیار هم یک میلیون و ۱۲هزار تومان معامله می‌شود.

 

منبع: اقتصاد آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    دلارفروشان وطلاوسکه فروشان ومحتکران مسکن وخودروسودهای کلانی ازاین تحریم هابه جیب زدنددلاربایدنزولی وازاین افرادمالیات در یافت وبه اقشارآسیب پذیرجامعه داده شود

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...