|
کدخبر: 149417

خانه های کشور اجباری بیمه می شوند

سلیمانی گفت: ۵۰ درصد حق بیمه توسط دولت و ۵۰ درصد نیز توسط مالکان واحدهای مسکونی پرداخت خواهد شد.

بانک و بیمه خانه های کشور اجباری بیمه می شوند

رئیس کل بیمه مرکزی اظهارکرد: از سال آینده ۳۰ میلیون واحد مسکونی در کشور به صورت اجباری تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند و به عبارتی دیگر تمام واحدهای مسکونی متصل به شبکه بیمه می‌شوند.

غلامرضا سلیمانی در نخستین جلسه هیات امنای صندوق بیمه همگانی حوادث با بیان اینکه در جلسه امروز گام‌های اساسی و نهایی برای تشکیل این صندوق برداشته شد، اظهارکرد: امروز اساسنامه صندوق تصویب و مدیرعامل آن توسط اعضای هیات امنا تصویب و انتخاب شد.

وی همچنین در ادامه از عملیاتی شدن صندوق بیمه همگانی حوادث از ابتدای سال ۱۴۰۰ خبر داد.

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: از سال آینده ۳۰ میلیون واحد مسکونی در کشور به صورت اجباری تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند و به عبارتی دیگر تمام واحدهای مسکونی متصل به شبکه بیمه می‌شوند.

سلیمانی درباره پرداخت حق بیمه برای مالکات واحدهای مسکونی بیان کرد: ۵۰ درصد حق بیمه توسط دولت و ۵۰ درصد نیز توسط مالکان واحدهای مسکونی پرداخت خواهد شد.

وی تاکید کرد: در این بیمه تفاوتی بین واحدهای روستایی و شهری وجود ندارد و دولت هم برای کمک به مردم پرداخت ۵۰ درصد حق بیمه را متقبل می‌شود.

به گفته سلیمانی در آیین‌نامه این بیمه تفاوت‌هایی بین استان‌های خطرپذیر و مناطق زلزله‌خیز در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی درباره نرخ حق بیمه‌ای که مالکان واحدها به صورت اجباری باید آن را بپردازند، گفت: امروز جلسه‌ای در این باره داریم تا از نظر فنی موضوع را مورد بررسی قرار دهیم. با توجه به افزایش نرخ مسکن و همچنین این موضوع که هرچه تعهدات بالاتر برود حق بیمه هم افزایش پیدا می‌کند، نرخ تعیین پیشنهادی را مورد بررسی قرار می‌دهیم اما حق بیمه تعیین شده ۳ در ۱۰۰۰ خواهد بود.

سلیمانی ادامه داد: پس از تعیین حق بیمه و نهایی شدن آن، نرخ را اعلام خواهیم کرد.

منبع: ایلنا

ارسال نظر