|
کدخبر: 158306

قیمت نفت به بالای ۶۹ دلار رسید

قیمت نفت در معاملات آخرین روز بازارهای جهانی حدود ۳ درصد افزایش یافت و به دنبال گزارش قوی فرصت‌های شغلی امریکا و تصمیم اوپک برای عدم افزایش تولید در ماه آوریل به بالاترین رقم در بیش از یک سال گذشته رسید.

انرژی قیمت نفت به بالای ۶۹ دلار رسید

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲.۶۲ دلار افزایش ۶۹.۳۶ دلار فروخته شد. بالاترین رقمی که در طول روز ثبت شد، بالاترین رقم از ژانویه ۲۰۲۰ به شمار می‌رفت.

نفت خام امریکا نیز با ۲.۲۶ دلار افزایش ۶۶.۰۹ دلار معامله شد.

نفت برنت طی هفته گذشته ۵.۲ درصد و نفت خام امریکا ۷.۴ درصد افزایش یافتند.

نفت برنت برای نخستین بار از ماه دسامبر هفت هفته متوالی افزایش یافته است. نفت خام امریکا پس از افزایش ۴ درصدی دو هفته پیش، هفته گذشته ۷.۴ درصد رشد را ثبت کرد.

هر دو شاخص نفتی در روز پنج شنبه پس از تصمیم اوپک بیش از ۴ درصد افزایش ارزش را ثبت کردند.

سرمایه‌گذاران از تصمیم عربستان برای ادامه کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای تا ماه آوریل حتی با وجود افزایش قیمت‌ها در ۲ ماه گذشته، غافلگیر شدند و تعجب کردند.

پس از اینکه اوپک پلاس میزان تولید خود را تغییر ندادند، بانک گلدمن ساکز پیش‌بینی خود از نرخ نفت را برای سه ماهه دوم و سوم سال آینده میلادی را ۵ دلار افزایش داد.

این بانک امریکایی درحال‌حاضر، نرخ نفت برنت برای سه ماهه دوم ۲۰۲۱ را ۷۵ دلار و برای سه ماهه سوم ۸۰ دلار پیش‌بینی کرده است.

ادوارد مویا گفت: گزارش فرصت‌های شغلی امریکا در بخش غیرکشاورزی نشان داد که «امریکایی‌ها به رفتارهای پیش از همه گیری کرونا که تقاضا برای نفت را بالا خواهد برد، نزدیک تر شده‌اند.»

در عین حال، تاجران خاطرنشان کردند که ارزش دلار که از ماه نوامبر به بالاترین رقم رسیده است، دوباره مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها می‌شود. تقویت دلار، نفت را برای مالکان ارزهای دیگر گران تر می‌سازد.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...