|
کدخبر: 328535

قیمت جدید دلار و یورو اعلام شد | بازار ارز چطور پیش بینی می شود؟

در بازار امروز مبادله طلا و ارز ایران، روند کاهشی قیمت دلار ادامه یافت. هر اسکناس دلار آمریکا به قیمت ۴۵ هزار و ۵۰۸ تومان معامله شد. همچنین قیمت حواله دلار به ۴۲ هزار و ۴۹۱ تومان رسید.

اقتصاد قیمت جدید دلار و یورو اعلام شد | بازار ارز چطور پیش بینی می شود؟

در معاملات امروز (دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳) در مرکز مبادله ارز و طلای ایران: هر اسکناس دلار آمریکا با ثبات نسبت به روز قبل، به نرخ ۴۵ هزار و ۵۰۸ تومان معامله شد. همچنین، قیمت حواله دلار نیز ۴۲ هزار و ۴۹۱ تومان بود.

در این روز، قیمت دلار نسبت به روز کاری قبل تغییر چندانی نداشت و در سطوح پیشین باقی ماند. این ثبات نسبی در قیمت دلار می‌تواند نشان‌دهنده تداوم روند کاهشی ارزش دلار در بازارهای داخلی باشد که در روزهای اخیر مشاهده شده است.

قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با افزایش نسبت به روز کاری قبل به ۴۹ هزار و ۱۹۵ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۹۳۴ تومان رسیده است.

از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات نیز با ثبات نسبت به روز کاری گذشته، ۱۲ هزار و ۳۹۱ تومان ارزش‌گذاری شده است و نرخ حواله درهم نیز  ۱۱ هزار و ۵۷۰ تومان است.

پیش بینی قیمت دلار

معامله‌گران بازار ارز معتقدند احتمال افت بیشتر قیمت دلار تا کف کانال هشتم کریدور پنجم وجود دارد و کاهش بیشتر قیمت اسکناس آمریکایی را ضعیف می‌دانند. فعلاً بازیگران ارزی تمایلی به مبادلات جدی در بازار ندارند و در لاک احتیاطی فرو رفته‌اند.

به نظر می‌رسد در حال حاضر معامله‌گران، بازار دلار و طلا را جذاب نمی‌بینند و ترجیح می‌دهند تا انتخابات ماه آینده صبر کنند. برخی از معامله‌گران قفل شدن حجم نقدینگی‌ را در خودرو و بورس بیشتر از دلار و طلا می‌دانند و می‌گویند اگر ریزش‌های اخیر بورس را فاکتور بگیریم، در ماه‌های گذشته سرمایه‌ های سرگردان باعث رونق بازار سهام شده‌اند.

تحلیلگران بازارهای مالی با تکیه بر همگرایی تورم با قیمت دلار، این اسکناس را ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان عقب‌تر از تورم می‌دانند و معتقدند در کوتاه‌ مدت روند بازار ارز تحرکات محدودی دارد؛ اما در بلندمدت قیمت این اسکناس با تورم هم‌راستا می‌شود.

تتر با دلار روی یک خط ایستاد

قیمت دلار روز یکشنبه با نوسان محدودی در کف کانال پایانی کریدور پنجم معامله شد. روند رنج این اسکناس، تحرکات قیمتی ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی داشت. معامله‌گران، حرکت خنثی بازار ارز را حاصل تلاش و ارزپاشی سیاست‌گذار می‌دانند. به اعتقاد آنها دست بازارساز پر است و از منابع ارزی به‌ عنوان سرعت‌گیر رشد دلار استفاده می‌کند.

قیمت دلار طی دو روز ابتدایی هفته در محدوده‌ای مشخص نوسان داشت و در آخرین معامله روز یکشنبه در کف کانال ۹ کریدور پنجم بسته شد.

گفتنی است قیمت درهم روز شنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۱۶۰ تومانی قرار گرفت و کاهش ۶۰ تومانی پیدا کرد. تتر روی رقم ۵۹ هزار تومانی معامله شد و با دلار تراز شد.

​قیمت پوند انگلیس روی رقم ۷۵ هزار و ۱۹۰ تومانی قرار گرفت و کاهش ۱۰۰ تومانی داشت و یورو نیز روی رقم ۶۴ هزار تومانی ایستاد و کاهش ۱۰۰ تومانی پیدا کرد.

شایان ذکر است اسکناس دلار روز یکشنبه ۲۲۸ تومان افزایش پیدا کرد و با رقم ۴۵ هزار و ۵۰۸ تومانی عرضه شد و حواله دلار نیز با رشد ۱۶۶ تومانی با رقم ۴۲ هزار و ۴۹۱ تومانی عرضه شد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها