|
کدخبر: 327691

اختصاصی گسترش نیوز؛

گران ترین ادویه بازار / پودر هل قیمتی شد!

در این گزارش به بررسی قیمت انواع ادویه در بازار پرداخته ایم.

اقتصاد گران ترین ادویه بازار / پودر هل قیمتی شد!

ادویه ها یکی از پرکاربردترین مواد غذایی هستند که در تمام منازل وجود دارد و روزانه برای پخت و پز با آن سر و کار داریم. ادویه ها انواع مختلف دارند و هرکدام عطر و طعم خاصی به غذا می دهند. از انواع ادویه رایج در بازار می توان به زردچوبه، دارچین، فلفل سیاه و قرمز، آویشن و گلپر اشاره کرد. هرکدام از این ها، جدا از آنکه عطر و طعم خاصی دارند، خواص بیشماری هم دارند و قیمت های آن ها متفاوت است. ما در این گزارش به بررسی قیمت انواع ادویه و خواص آن ها پرداخته ایم.

انواع-ادویه۲

به گزارش گسترش نیوز، با گشت کوتاهی در فضای مجازی، متوجه قیمت انواع ادویه شدیم که تعدادی از آن ها قیمت بالاتری نسبت به سایرین داشتند. زردچوبه یکی از رایج ترین ادویه ها است و در بسته بندی های ۵۰۰ گرمی، مبلغ ۱۸۵ هزار تومان فروخته می شود. زردچوبه کمک بزرگی به کاهش وزن می کند و می تواند از ابتلا به سرطان جلوگیری کند. همچنین برای بهبود دیابت و زیبایی پوست، نقش بسیار مهمی دارد.

 فلفل سیاه نیز در بسته بندی های ۴۰۰ گرمی مبلغ ۲۴۹ هزار تومان قیمت دارد. همچنین فلفل قرمز نیز در بسته های ۲۵۰ گرمی ۱۰۷ هزار تومان به فروش می رسد. فلفل سیاه می تواند حافظه را تقویت کند و برای سلامت قلب بسیار مفید است. فلفل قرمز نیز، فشار خون را کاهش می دهد و برای سلامت گوارش، بسیار پرکاربرد است.

انواع-ادویه۳

یکی دیگر از پرکاربردترین و خوش عطرترین ادویه ها، دارچین است. دارچین نیز مانند سایر ادویه ها، از خواص بسیار بالایی برخوردار است. دارچین دارای خواص آنتی اکسیدان بوده و برای بهبود بیماری های عصبی بسیار مفید است. هر بسته ۵۰۰ گرمی پودر دارچین مبلغ ۱۵۷ هزار تومان فروخته می شود. پودر هل، یکی دیگر از انواع ادویه جات گران قیمت است که می توان گفت قیمت آن از سایرین بالاتر است. هر بسته ۱۲۵ گرمی پودر هل، مبلغ ۲۸۴ هزار تومان به فروش می رسد. هل مانند یک انرژی زا عمل می کند و اضطراب و نگرانی را کاهش می‌دهد و در رفع افسردگی موثر است. پودر آویشن نیز رایحه بسیار خوبی دارد و اصولا در غذاهای فست فود استفاده می شود. هر بسته ۵۰۰ گرمی آویشن مبلغ ۲۶۲ هزار تومان قیمت دارد.

در جدول زیر می توانید قیمت انواع ادویه در بازار را مشاهده کنید.

 

ادویه

قیمت

دارچین ۵۰۰ گرم

۱۵۷،۰۰۰

فلفل سیاه ۴۰۰ گرم

۲۴۹،۰۰۰

زردچوبه ۵۰۰ گرم

۱۸۵،۰۰۰

ادویه گوجه فرنگی ۶۵ گرم

۴۷،۰۰۰

ادویه سالاد ۵۰۰ گرم

۱۷۹،۰۰۰

ادویه پیاز ۵۰۰ گرم

۱۲۷،۰۰۰

ادویه جوز هندی ۱۰۰ گرم

۱۲۷،۰۰۰

ادویه جوجه کباب ۷۵ گرمی

۹۳،۰۰۰

 

این گزارش نشان داد که گران ترین ادویه موجود در بازار، پودر هل است. پودر هل، همانطور که گفته شد، خواص بسیاری هم دارد.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها