|
کدخبر: 327515

خبر خوش درباره گوشت قرمز / از این به بعد آنلاین بخرید

مدیرعامل سازمان میادین و تره بار شهرداری تهران در خصوص از فروش آنلاین گوشت قرمز در میادین تره بار تهران توضیحاتی را ارائه داد.

اقتصاد خبر خوش درباره گوشت قرمز / از این به بعد آنلاین بخرید

شهرداری تهران در راستای کمک به سبد خانوارها، اقدام به توزیع میوه و مواد پروتئینی با کیفیت و قیمت مناسب در میادین میوه و تره‌بار شهر کرده است. 

به گفته مهدی بختیاری‌زاده، با توجه به تقاضای بالای خرید گوشت قرمز در این میادین، طرح فروش آنلاین این محصول به صورت پایلوت آغاز شده است.همچنین، در مورد کالاهای یارانه‌ای (ارز ترجیحی)، سرپرستان خانوارها می‌توانند با ورود به سامانه "شهرزاد" و زدن کد ملی خود، از این خدمات به صورت آنلاین استفاده کنند.این اقدامات شهرداری تهران در راستای تأمین نیازهای اساسی شهروندان و کمک به بهبود سبد خانوار انجام می‌شود. استفاده از فناوری اطلاعات و ارائه خدمات آنلاین نیز به سهولت دسترسی مردم کمک خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با تاکید بر اینکه توسعه خدمات در سامانه فروش آنلاین ادامه دارد گفت: علاوه بر میوه و تربار محصولات آبزی و تخم مرغ هم اضافه شده و فروش آنلاین گوشت قرمز هم به صورت پایلوت آغاز شده است.

وضعیت گوشت قرمز در داخل کشور

جبرئیل برادری، مسئول امور طیور استان تهران، از حجم قابل توجه جوجه‌ریزی در این استان خبر داد. به گفته وی، در هر ماه حدود ۱.۵ میلیون قطعه جوجه در این استان تولید می‌شود.این حجم بالای جوجه‌ریزی، موجب ثبات و تعادل در قیمت مرغ در استان تهران شده است. با وجود نوسانات قیمتی در بازار مرغ، این میزان تولید مداوم جوجه توانسته است از نوسانات شدید قیمت جلوگیری کند.تداوم این روند جوجه‌ریزی گسترده در استان تهران، نقش مهمی در تأمین پایدار عرضه مرغ و تنظیم بازار این محصول حیاتی ایفا می‌کند. این اقدام از سوی مسئولان امور طیور استان، به منظور کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از نوسانات شدید در بازار صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به جوجه‌ریزی بالای ۱۴۵ میلیون قطعه در ماه و افزایش ضریب خوداتکایی در کشور، جوجه‌ریزی در استان تهران نیز به بالای ۱.۵ میلیون قطعه در ماه رسیده که رقم قابل توجهی است.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران افزود: طی یک سال اخیر تامین نهاده‌های دام و طیور باعث تولید مرغ مازاد بر نیاز در کشور شده تا جایی که بازار مرغ با تعادل و ثبات همراه است.

وی تصریح کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ در عمده‌فروشی‌ها ۷۳ هزار تومان و در خرده‌فروشی‌ها برای مصرف‌کنندگان بین ۷۸ تا ۸۲ هزار تومان است.

برادری گفت: عمده مازاد مرغ از طریق وزارت جهاد کشاورزی طبق دستورالعملی برای ذخیره سازی و صادرات ابلاغ شده و از طریق معاونت توسعه بازرگانی و شرکت پشتیبانی امور دام در حال اجراست؛ همچنین ذخایر گوشت مرغ به طور مناسب در استان وجود دارد که در صورت لزوم توزیع خواهد شد.

تولید ماهانه ۴۷۰۰ تن گوشت قرمز

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران درباره گوشت قرمز گوساله در استان تهران گفت: ماهانه ۴ هزار و ۷۰۰ تن گوشت قرمز در استان تهران تولید می‌شود که ۷۰ درصد از این میزان گوساله و مابقی گوشت گوسفندی است.

وی اظهار کرد: علاوه بر تولید مناسب دام سنگین در کشور و استان تهران، واردات نیز به ثبات قیمت گوشت قرمز گوساله کمک کرده و بازار به تعادل رسیده است.

برادری تصریح کرد: در بحث گوشت قرمز گوسفندی، با توجه به وضعیت ذخایر داخلی هنوز به واردات گوشت گوسفندی نیاز است.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران بیان کرد: همچنان هر کیلوگرم گوشت منجمد گوساله به قیمت ۳۱۵ هزار تومان در تمامی مراکز عرضه میادین میوه و تره‌بار تهران تا فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حال عرضه است و دسترسی آسان به تهیه گوشت گرم وجود دارد.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها