|
کدخبر: 327390

جولان گوشی های شیائومی در بازار / این موبایل جای آیفون را گرفت؟

شیائومی پس از بهبود سفارش‌ها، درآمد خود را به فراتر از انتظارات بازار افزایش داد. در سه ماه گذشته، این شرکت یک رشد ۳۴ درصدی در محموله‌های ارسالی گوشی را تجربه کرده و توانست فاصله خود را با رقبایی همچون سامسونگ و اپل کاهش دهد.

اقتصاد جولان گوشی های شیائومی در بازار / این موبایل جای آیفون را گرفت؟

شرکت شیائومی، یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند در جهان، به تازگی افزایش چشمگیری در درآمدهای خود را اعلام کرده است. این افزایش به دلیل بهبود بازار گوشی‌های هوشمند و افزایش فروش محصولات شیائومی در سراسر جهان اتفاق افتاده است.

با وجود رقابت شدید در صنعت گوشی‌های هوشمند، شیائومی توانسته است با ارائه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب، جای خود را در بازار نگه دارد و حتی رشد قابل توجهی را تجربه کند. استراتژی هوشمندانه شیائومی در تولید محصولات با قابلیت‌ها و ویژگی‌های برتر، مورد توجه مصرف‌کنندگان قرار گرفته و باعث افزایش فروش و درآمد شرکت شده است.

علاوه بر این، حضور فعال شیائومی در بازار‌های جهانی و ارائه محصولات خود به طور گسترده، به شرکت کمک کرده است تا درآمدهای خود را افزایش دهد. بازارهای جدیدی که شیائومی وارد شده است، از جمله بازارهای آمریکا و اروپا، به افزایش فروش و درآمد شرکت کمک کرده است.

با توجه به این افزایش چشمگیر در درآمدهای شیائومی، منتظر مشاهده رشد بیشتر این شرکت و افزایش حضور آن در بازارهای جهانی هستیم.

مجموع فروش این شرکت چینی در سه ماهه منتهی به ماه مارس با رشد ۲۷ درصدی به ۱۰.۴ میلیارد دلار یا ۷۵.۵۱ میلیارد یوان رسید، مبلغی که از انتظار ۷۳.۵ میلیارد یوانی بازار فراتر رفت.

شیائومی در نتیجه افزایش فروش و تقاضای جهانی سریع‌ترین رشد فصلی خود در دو سال گذشته را تجربه کرده است. این شرکت برای سه ماهه گذشته سود خالص ۴.۱۸ میلیارد یوان را گزارش کرده است.

داده‌های شرکت تحقیقاتی IDC نیز نشان می‌دهد که مرسوله‌های گوشی شیائومی در سه ماهه قبلی و به دنبال بهبود وضعیت بازار یک رشد ۳۴ درصدی را تجربه کرده است. افزایش فروش گوشی‌ها باعث شده تا مهمترین بازیگر چین فاصله خود با سامسونگ و اپل که پیشتازی بازار جهانی را در اختیار دارند کاهش یابد. کاهش فروش آیفون در چین باعث شد تا رشد اپل کمتر از حد انتظارات باشد.

شیائومی همچنین به رهبری لی جون در اواخر ماه مارس و برای کاهش اتکا به بازار گوشی به سراغ خودروهای الکتریکی رفت. براساس آخرین آماری که تا انتهای ماه آوریل منتشر شده است، اولین خودروی این شرکت به نام SU۷ حدود ۹۰ هزار سفارش داشته که ۱۰ هزار مورد آن تا اواسط ماه مه تحویل شده است.

این شرکت همچنین در حال ساخت یک خودروی اسپورت مشابه مدل Y شرکت تسلا است که قرار است در سال ۲۰۲۵ به مرحله فروش برسد. تحلیلگر بلومبرگ می‌گوید که بخش خودروهای الکتریکی این شرکت در سال ۲۰۲۴ کمتر از ۱۰ درصد درآمد آن را تشکیل می‌دهند.

منبع: پیوست

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها