|
کدخبر: 327035

این افراد مالیات خانه ندهند / دولت شرایط را اعلام کرد

​مدیرکل حوزه وزارتی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: در صورتی که موجری خانه خود را به اشخاصی که کارگر یا کارمند تامین اجتماعی هستند، اجاره دهد، مستاجران معافیت از پرداخت مالیات برای سقف حقوق مستاجر خواهند داشت.

اقتصاد این افراد مالیات خانه ندهند / دولت شرایط را اعلام کرد

سید جواد سادات درباره قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن توضیح داد: به طبق ماده ۷ قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن، در صورتی که نرخ تورم عمومی در برخی از استان‌ها بیش از ۳۰ درصد باشد، وزارت راه و شهرسازی اختیار دارد تا از طریق شورای عالی مسکن، نرخ افزایش اجاره‌ها را تعیین نماید.

به گفته سادات، اگر موجری خانه خود را به افرادی که کارگر یا کارمند تامین اجتماعی هستند، اجاره دهد تا سقف معافیت بر حقوق مستاجر، از پرداخت مالیات معاف خواهد شد.

مدیرکل حوزه وزارتی وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: اگر موجری با مستاجر قرارداد ۲ تا سه ساله ببندد، به ترتیب ۷۰ تا ۱۰۰ درصد از معافیت‌های مالیات بر درآمد اجاره بهره‌مند خواهد شد.

خانه-های-خالی

این خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی می شوند

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی درباره مالیات بر خانه خالی گفت: در صورتی که واحدهای مسکونی بیش از ۱۲۰ روز خالی از سکنه بمانند و در سامانه املاک و اسکان ثبت نام نکرده باشند مشمول مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند.

ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی با بیان اینکه برای اولین بار ۱۲۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی کشور معرفی شده است گفت: ۱۲۰ هزار برگه تشخیص مالیاتی برای این واحدها صادر شده است.

نوروزی اظهار کرد: براساس قانون خانه‌های خالی در صورت عرضه نشدن با افزایش مالیات هرسال مواجه می‌شوند و اگر یک واحد مسکونی در سال عرضه نشود مشمول مالیات شده و ۶ برابر مالیات عادی از آنها مالیات دریافت می‌شود و در صورتی که سال بعد هم خالی باشد مشمول مالیات ۱۲ برابری می‌شود.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی توضیح داد: براساس قانون در صورتی که خانه‌های با کاربری مسکونی بیش از ۱۲۰ روز خالی باشند و اگر در سامانه املاک و اسکان ثبت نام نکرده باشند مشمول مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند.

او گفت: اجرای قانون اخذ مالیات بر خانه‌های خالی زمینه ساز حذف سوداگری و احتکار مسکن می‌شود.

منبع: اقتصادآنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها