|
کدخبر: 322506

کرایه تاکسی/تاکسی اینترنتی/خودرو فرسوده

واریزی میلیونی در حساب این افراد / منتظر عیدی ویژه باشید

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران جزئیاتی را درباره پرداخت وام به رانندگان تاکسی ارائه داد.

اقتصاد واریزی میلیونی در حساب این افراد / منتظر عیدی ویژه باشید

تسهیلات و پرداخت وام به افرادی که نیاز دارند تا با این مبلغ، زندگی خود را سر و سامان دهند، اقدام بسیار مناسبی می تواند باشد.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از ارائه وام ویژه به رانندگان تاکسی آسیب دیده اجتماعی به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال خبرداد.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، احمد احمدی صدر در این باره گفت: از اردیبهشت ماه سال جاری باتوجه به اینکه حجم فعالیت رانندگان تاکسی بسیار بالاست و آنها با مشقت امرار معاش دارند و در معرض آسیب های اجتماعی گوناگونی قرار دارند؛ پایگاه خدمات اجتماعی ویژه ای در سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران ویژه کاهش آسیب اجتماعی رانندگان تاکسی راه اندازی شد.

تاکسی-ایران-خودرو

وی افزود: برخی از رانندگانی که با مشکلات مالی مواجه بودند از سوی مددکاران این پایگاه شناسایی و روند مددکاری آنها به شکل میدانی از محل سکونت و شرایط مورد نظر برای آنها در نظر گرفته شده که با مساعدت مدیرعامل سازمان تاکسیرانی وام ۳۰۰ میلیون ریالی برای ۲۰ راننده تاکسی آسیب دیده در نظر گرفته شده است.

احمدی صدر ادامه داد: در حال حاضر سازمان تاکسیرانی با پایگاه خدمات اجتماعی مستقر در این سازمان همکاری مناسبی را در جهت کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران عنوان کرد: باتوجه به اینکه رانندگان تاکسی مدام در ترافیک ، آلودگی هوا و تعامل با افراد گوناگون در جامعه هستند به همین منظور خدمات مشاوره و مددکاری به شکل رایگان برای آنها و خانواده هایشان در پایگاه اجتماعی مستقر در سازمان تاکسیرانی فراهم شده است.

بیمه تاکسیرانان

چندی پیش شادی مالکی، سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در ارتباط با بیمه تاکسیران‌ها اظهار داشت: ما تقریبا ۸۰ هزار دستگاه تاکسی در تهران داریم. راننده‌های تاکسی در رابطه استخدامی با سازمان تاکسیرانی نیستند. اما به جهت اینکه سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران خودش را متولی حمایت از راننده‌های تاکسی می‌داند و با توجه به این موضوع که روزانه سه میلیون نفر با تاکسی جابجا می‌شوند، ما خودمان را موظف می‌دانیم که به هر نحوی که امکان پذیر است از آن عزیزان حمایت کنیم.

وی در رابطه با بیمه درمانی افزود: در بحث خدمات درمانی و بیمه، قرارداد بسیار خوبی را در خصوص ارائه خدمات در حوزه بیمه تکمیلی با شهر سالم منعقد کرده‌ایم. باید در نظر داشت که برای اولین بار است که اینگونه قرارداد در سازمان تاکسیرانی برای ارائه خدمات بیمه تکمیلی به رانندگان ارائه می‌شود.

مالکی پیرامون نوع خدمات گفت: خدمات در قسمت‌های مختلف حوزه درمان مانند خدمات دندان پزشکی، آزمایشگاه و ... برای عزیزان قابل ثبت‌نام و ارائه است.

مدیرعامل تاکسیرانی تهران در رابطه نوسازی ناوگان حمل و نقل اظهار داشت: در این دوره از مدیریت شهری اتفاق بسیار خوبی در بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل افتاد. قراردادی منعقد شد و وام‌های ۱۵۰ میلیونی به خودرو‌های سواری و ۲۰۰ میلیونی به رانندگان ون با کارمزد ۸ درصد ارائه شد. از این طرح استقبال بسیار خوبی شد.

وی افزود: نکته‌ای که بسیار به ما اعلام می‌شود، انتظار طولانی مدت برای دریافت خودرو است. در همین راستا جلسه‌ای با شرکت خودروساز داشتیم و قول همکاری و مساعدت دادند. اما نکته مهم این است که با توجه به محدودیت و ظرفیت شرکت خودروساز، باید تعداد خودرو‌های بیشتری در سبد عرضه به راننده تاکسی که تقاضای نوسازی ناوگان را دارد داشته باشیم.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها