|
کدخبر: 321840

وام ودیعه مسکن / مبلغ وام / قیمت مسکن

خبر داغ برای مستأجران تهرانی / جزئیات این وام اعلام شد

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد که متقاضیان اجاره‌نهادهای مسکن در این استان میتوانند برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به ارزش ۲ میلیارد ریال ثبت‌نام کنند.

اقتصاد خبر داغ برای مستأجران تهرانی / جزئیات این وام اعلام شد

در یک خبر ابلاغی، عبدالرضا غفوری اعلام کرد که تسهیلات کمک ودیعه مسکن تا سقف ۲ میلیارد ریال برای شهر تهران و یک میلیارد ریال برای سایر شهرهای استان تهران تخصیص داده شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: اعطای این تسهیلات برای کمک به مستأجران و تأمین ودیعه مسکن آنان بوده که مرحله جدید ثبت‌نام تقریبا از اوایل اسفند ماه به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید در سامانه saman.mrud.ir بخش تسهیلات ودیعه مسکن نام‌نویسی و مراحل و روند نام‌نویسی را ادامه داده و مدارک موردنیاز را بارگذاری کنند.

بررسی فایل های اجاره نشان می دهد پیشنهاد قیمتی خانه های قدیمی کم تر از نرخ میانگین منطقه است و اغلب این بناها در موقعیت‌های مکانی همچون شرق، شمال شرق و مرکز تهران قرار دارند.

غفوری اظهار داشت: متقاضی باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای رمز رهگیری باشد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران یادآور شد: متقاضی و همسرش متعهد هستند که در زمان نام‌نویسی، فاقد مسکن و یا زمین مسکونی باشند و چنانچه، هر زمان سابقه مالکیت ایشان محرز شود از فرآیند پرداخت تسهیلات حذف خواهند شد.

غفوری با اشاره به این که متقاضی دریافت تسهیلات باید متأهل باشد، افزود: این تسهیلات در صورت تأمین اعتبار از سوی بانک‌ها، به زنان مجرد بالای ۳۵ سال و یا زنان سرپرست خانوار و مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن نیز تعلق می‌گیرد.

وی با بیان این که بازپرداخت این تسهیلات حداکثر پنج‌ساله خواهد بود، توضیح داد: شرایط پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن تابع قوانین مصوب و ابلاغی بانک‌ها بوده و چنانچه متقاضی دارای تسهیلات جاری در حوزه مسکن باشد، با درخواست وی موافقت نمی‌شود.

این مسئول اضافه کرد: بر اساس مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار کشور و در راستای حمایت از مستأجران کم‌درآمد، سقف مبلغ کمک ودیعه مسکن در شهرهای استان تهران نیز یک میلیارد ریال و در روستاها ۴۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.

وام ودیعه مسکن

تسهیلات ودیعه مسکن معمولاً به صورت وام ارائه می‌شود. این وام‌ها به افرادی که قصد خرید مسکن دارند، اعطا می‌شود. ممکن است شرایط و مقررات مربوط به این وام‌ها در هر کشور و سیستم بانکی متفاوت باشد. این نوع وام‌ها به مشتریان کمک می‌کنند تا بتوانند مبلغی از ودیعه مسکن را که به عنوان پیش پرداخت برای خرید مسکن نیاز دارند را تامین کنند. بازپرداخت این وام‌ها به صورت تقسیطی در طول زمان صورت می‌گیرد.

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر