|
کدخبر: 321833

بازار خودرو / قیمت خودرو / فروش خودرو

بازار خودرو در سال ۱۴۰۳ به چه سمتی می رود / ارزانی در راه است؟

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو، درباره پیش‌بینی قیمت خودروها توضیح می‌دهد. او اظهار می‌کند که بازار خودرو در حال حاضر در مرحله‌ای از رکود قرار دارد و در حال سپری کردن بازار شب عید است.

اقتصاد بازار خودرو در سال ۱۴۰۳ به چه سمتی می رود / ارزانی در راه است؟

علی‌رغم اینکه شرایط بازار خودرو هم‌اکنون نامطلوب است و در رکود کامل قرار دارد، اما او امیدوار است که با گذر از این دوره سخت، شرایط بازار بهبود یابد و قیمت خودروها نیز کاهش یابد.جالب اینجاست علی‌رغم اینکه نرخ ارز طی هفته گذشته افزایشی بوده و بسیاری از خودروهای بازار متأثر از این افزایش، گران‌تر شده است، اما باز هم تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد. هفته آینده نیز به نظر می‌رسد که قیمت‌ها به همین شکل باشد و غالباً، مصرف‌کنندگان واقعی به سمت آن می‌روند.

قیمت خودرو ها تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرند. این عوامل شامل عوامل داخلی و خارجی می‌شوند. عوامل داخلی شامل مواردی مانند کیفیت و ویژگی‌های خودرو، هزینه تولید، هزینه تبلیغات، سطح تقاضا و عرضه در بازار و هزینه‌های مرتبط با توزیع و فروش خودرو هستند. عوامل خارجی شامل مواردی مانند نرخ ارز، قیمت سوخت، تغییرات قوانین و مقررات، تحریم‌های بین‌المللی و شرایط اقتصادی کشورهای تولیدکننده و صادرکننده خودروها می‌باشند. به طور کلی، قیمت خودروها تحت تأثیر تعداد زیادی از عوامل قرار می‌گیرد که هر کدام از آنها می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر روی قیمت نهایی خودرو داشته باشد.

دلایل فوق تنها برخی از عوامل ممکن است که به نوسان قیمت خودروها می‌انجامد. در عمل، نوسان قیمت خودروها معمولاً نتیجه ترکیبی از این عوامل و عوامل دیگر است که در بازار خودرو و صنعت خودروسازی تأثیرگذار هستند.

همچنین صدرایی یکی از کارشناسان صنعت خودرو ضمن پیش‌بینی آینده بازار، نگاهی به سال آینده می‌کند و با توجه به شرایط موجود روند احتمالی قیمت خودروها را توضیح می‌دهد.

به اعتقاد وی دولت قصد دارد به هر روش ممکن، نرخ ارز را حداقل تا چند روز آینده ثابت نگه دارد تا دیگر بازارها نیز به تبعیت آن، تغییری نداشته باشند. از سوی دیگر با توجه به افزایش نسبی تقاضا تا پیش از عید، در صورتی که خودروسازان بتوانند پاسخگوی آن باشند، نوسانات بازار خودرو هم در حد بسیار جزئی خواهد بود؛ اگرچه خودروسازان ثابت کردند که هیچ وقت نمی‌توانند این افزایش تقاضای سالانه نزدیک عید را تأمین کنند. تغییرات سال آینده نیز وابسته به شرایط سیاسی اقتصادی کشور بوده که از نظر بابک صدرایی، قطعاً تغییراتی خواهد داشت و همین موضوع باعث نوسان قیمت خودرو می‌شود.

کارشناسان معتقدند که ثبات در سیاست‌های اقتصادی، کنترل تورم، و افزایش عرضه خودرو می‌تواند به تعدیل قیمت‌ها در سال ۱۴۰۳ کمک کند. اما باید منتظر ماند و دید که در نهایت چه سرنوشتی در انتظار قیمت خودرو در سال ۱۴۰۳خواهد بود.

 

 

منبع: تیتر کوتاه
  • احسان ارسالی در

    هر وقت پول رایج بازار دلار پایین بیاد ا ونم میاد ارزانی در راه است...!!!!!!!!!! !!

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها