|
کدخبر: 319889

خودرو وارداتی / سامانه یکپارچه خودرو / فروش خودرو

خبر خوش برای خریداران خودرو وارداتی / فرصت طلایی را از دست ندهید

رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که در طی سه ماه آینده، ۳۰ هزار خودروی بنزینی به کشور وارد خواهد شد. این واردات با استفاده از ۹۵۰ میلیون یورو ارز انجام می‌شود.

اقتصاد خبر خوش برای خریداران خودرو وارداتی / فرصت طلایی را از دست ندهید

مهدی ضیغمی اظهار کرد: سامانه عرضه خودروهای وارداتی در ماه شهریور سال جاری آغاز شده است و شرکت‌های خودروساز به واردات خودروهای بنزینی و برقی پرداخته‌اند. این واردات باعث افزایش حجم خودروهای وارداتی شده است.

وی افزود: ۳۰ هزار نفر در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۲ هزار متقاضی مدل خودرو را انتخاب کرده‌اند و ۱۸ هزار نفر نیز در چند مرحله عرضه دیگر می‌توانند نسبت به انتخاب نوع خودرو اقدام کنند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: تا کنون بیش از ۱۰ هزار خودرو وارد کشور شده که تا سه ماه آینده به مردم تحویل می‌شود؛ اکنون با هماهنگی‌های صورت گرفته، موانع برطرف شده است و مسئولان قول داده‌اند که تسریع در پلاک‌گذاری را انجام دهند.

ضیغمی با اشاره به اینکه میزان واردات خودرو به شرکت‌های خودروساز بستگی دارد، گفت: طبق آمارهایی که از شرکت‌های واردکننده خودرو گرفته‌ایم، ظرف سه ماه آینده ۳۰ هزار خودروی بنزینی وارد کشور خواهد شد.

به گفته وی، حدود چهار هزار خودروی وارداتی تا کنون تحویل خریداران شده است که در این زمینه آمار دقیق‌تر اعلام خواهد شد.

اختصاص ۹۵۰ میلیون یورو ارز به واردات خودرو

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه میزان ارزی که به خودروهای وارداتی تخصیص یافته در حال افزایش است، بیان کرد: ۷۵۰ میلیون یورو برای خودروهای بنزینی و ۲۰۰ میلیون یورو برای خودروهای برقی تا کنون تخصیص داده شده که شیب تامین ارز به شرکت‌های خودروساز برای واردات بالا می‌رود و بانک مرکزی در خصوص تخصیص همکاری می‌کند.

ضیغمی بیان کرد: میزان بودجه برای واردات خودرو در سال آینده، یک میلیارد یورو است و بیشتر از این هم طبق مصوبه با همکاری دولت می‌تواند، افزایش پیدا کند.

وی از اختلال در سامانه‌های بانک مرکزی برای وکالتی کردن حساب خبر داد و اظهارکرد: سامانه‌های بانک اختلال دارد که ظرف امروز برطرف می‌شود و حساب‌های وکالتی به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام می‌شود و متقاضیان می‌توانند، اقدام به ثبت‌نام کنند.

تمدید ثبت نام در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی برای عرضه مازاد

رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: این سامانه به خاطر اختلال بین سامانه یکپارچه و بانک‌ها تا پایان روز جمعه ۲۰ بهمن ماه برای وکالتی کردن حساب تمدید و امکان ثبت‌نام تا پایان روز شنبه ۲۱ بهمن ماه فراهم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث ثبت نام خودروهای وارداتی، محدودیت‌های پلاک فعال برداشته شده است؛ از این رو متقاضی دارای خودرو، اگر ۵ سال از پلاک و مدل خودرو گذشته باشد می‌تواند نسبت به ثبت نام اقدام کند و اگر خودرویی انتخاب نکرده باشد می‌تواند از سایر سامانه‌ها اقدام به ثبت نام کند.

ضیغمی به اختصاص خودروی جانبازان اشاره کرد و گفت: تمامی توافقات صورت گرفته و جانبازان می‌توانند خودروها را انتخاب ضمن اینکه کل فرآیند انجام شده است.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: اگر در عرضه خودروهای وارداتی به متقاضیان، تقاضا بیشتر از عرضه باشد، اولویت‌بندی صورت می‌گیرد.

وی در خصوص آیین‌نامه خودرو کارکرده، اعلام کرد: این آیین‌نامه در هیات دولت است تا بعد از رفع موارد ابلاغ شود.

به گفته ضیغمی، برای عرضه وسیع‌تر خودروهای کره‌ای، در حال نامه‌نگاری هستیم تا امکان تسریع وجود داشته باشد.

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  خودردو چینی و مردم سرکار گذاشتن با توزیع لاک مشتی

 • واقع بین ارسالی در

  والا شرم هم خوب چیزیه؟!
  بعد از یکسال هنوز ثبت نام سال قبل که وعده تحویل سه ماه داده بودین به سرانجام نرساندین
  بازم میخواین از صداقت این افراد استفاده کنید

 • سید ارسالی در

  اخه این چه وضعیه پول به حساب خودرویی بری زی که نه برند رامیدونی نه قیمت رامیدونی نه زمان تحویل رامیدونی اخه چطور مردم بای د پول به حساب بریزند تازه برای خودروی کا رکرده واقعا خجالت بکشید واینقدر مردم ایر ان را خار ودلیل نکنید برید از کشورهای عر بی خلیج فارس یاد بگیرید که تمام نمایندیگ یهای مطرح جهان با چه احترامی بهشون ماشین صفر را تقدیم میکنن وبا چه قیمت‌های پایی نی .

ارسال نظر