|
کدخبر: 316363

بازنشستگان/صندوق تأمین اجتماعی/بیمه تکمیلی

بازنشستگان چقدر باید پول بیمه تکمیلی بپردازند؟

طبق قرارداد جدیدی که با پیگیری کانون عالی کارگران بازنشسته کشور به امضا رسید، سازمان تأمین اجتماعی موظف شده است ۵۰ درصد از مبلغ فوق، یعنی ۱۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان را پرداخت کند.

اقتصاد بازنشستگان چقدر باید پول بیمه تکمیلی بپردازند؟

سرانجام  سازمان تأمین اجتماعی تصمیم گرفت که در پرداخت حق بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی، سهم ۵۰ درصدی را به صورت قطعی اجرا کند.

 در این قرارداد جدید، مبلغ بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تأمین اجتماعی با بیمه آتیه‌سازان حافظ در سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به ازای هر نفر، ۳۰۵ هزار تومان تعیین شده است.

بازنشستگان و دریافت‌کنندگان مستمری سازمان تأمین اجتماعی تا پایان بهمن ماه امسال، می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی، برای ثبت نام در بیمه تکمیلی، حذف یا اضافه کردن افراد تحت تکفل خود اقدام نمایند.

برای ثبت نام در بیمه تکمیلی یا حذف و اضافه کردن افراد تحت تکفل خود، می‌توانید به کانون بازنشستگی مراجعه کنید. در زیر چند مرحله را برای شما توضیح می‌دهم:

۱. مشاوره و استعلام: قبل از مراجعه به کانون بازنشستگی، می‌توانید با شماره تلفن آنها تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید. مشاوران کانون بازنشستگی قادرند به شما در ارائه راهنمایی‌های لازم و مطلع کردن از مراحل ثبت نام کمک کنند.

۲. مراجعه به کانون بازنشستگی: برای ثبت نام در بیمه تکمیلی یا انجام تغییرات مورد نیاز، به نزدیکترین کانون بازنشستگی مراجعه کنید. می‌توانید اطلاعات دقیق آدرس و ساعات کار کانون را از وب‌سایت یا تماس تلفنی با آنها دریافت کنید.

۳. ارائه مدارک: در کانون بازنشستگی، به شما فرم‌های مورد نیاز برای ثبت نام در بیمه تکمیلی یا تغییرات مورد نیاز را تحویل خواهند داد. شما باید این فرم‌ها را با دقت پر کرده و مدارک مورد نیاز مانند کارت ملی، شناسنامه، کارت بازنشستگی و مدارک مربوط به افراد تحت تکفل را به همراه داشته باشید.

۴. تکمیل فرم‌ها و تحویل مدارک: پس از پر کردن فرم‌ها و جمع‌آوری مدارک مورد نیاز، آنها را به مسئولین کانون بازنشستگی تحویل دهید. آنها فرم‌ها و مدارک را بررسی کرده و به شما راهنمایی خواهند کرد در صورت نیاز به اصلاح یا تکمیل اطلاعات.

۵. پیگیری و دریافت اطلاعات: پس از تحویل فرم‌ها و مدارک، مسئولین کانون بازنشستگی می‌توانند درخواست شما را بررسی کرده و در صورت تأیید، ثبت نام در بیمه تکمیلی را انجام دهند یا تغییرات مورد نظر را اعمال کنند. در این مرحله، شما می‌توانید اطلاعات درخواستی خود را پیگیری کنید و در صورت نیاز، سوالات خود را از مسئولین بپرسید.

توصیه می‌شود قببه کانون بازنشستگی مراجعه کنید. در زیر مراحل مراجعه به کانون بازنشستگی را برای شما توضیح می‌دهم:

۱. تماس تلفنی: قبل از مراجعه به کانون بازنشستگی، می‌توانید با شماره تلفن آنها تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید. مشاوران کانون بازنشستگی می‌توانند به شما در ارائه راهنمایی‌های لازم و مطلع کردن از مراحل ثبت نام کمک کنند.

۲. آدرس و ساعات کار: دریافت آدرس و ساعات کار کانون بازنشستگی از وب‌سایت آنها یا تماس تلفنی با آنها می‌تواند مفید باشد.

۳. مراجعه حضوری: برای ثبت نام در بیمه تکمیلی یا انجام تغییرات مورد نیاز، به کانون بازنشستگی مراجعه کنید. هنگام مراجعه، فرم‌های مورد نیاز را تحویل خواهند داد. شما باید این فرم‌ها را با دقت پر کرده و مدارک مورد نیاز مانند کارت ملی، شناسنامه، کارت بازنشستگی و مدارک مربوط به افراد تحت تکفل را به همراه داشته باشید.

۴. تکمیل فرم‌ها و تحویل مدارک: پس از دریافت فرم‌ها و مدارک مورد نیاز، آنها را با دقت پر کنید و به مسئولین کانون بازنشستگی تحویل دهید. آنها فرم‌ها و مدارک را بررسی خواهند کرد و در صورت نیاز به اصلاح یا تکمیل اطلاعات، شما را راهنمایی خواهند کرد.

۵. پیگیری و دریافت اطلاعات: پس از تحویل فرم‌ها و مدارک، مسئولین کانون بازنشستگی می‌توانند درخواست شما را بررسی کرده و در صورت تأیید، ثبت نام در بیمه تکمیلی را انجام دهند یا تغییرات مورد نظر را اعمال کنند. در این مرحله، شما می‌توانید اطلاعات درخواستی خود را پیگیری کنید و در صورت نیاز، سوالات خود را از مسئولین بپرسید.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها