|
کدخبر: 316327

کارت اتباع و مهاجرین/ اقامت اتباع خارجی/ اشتغال اتباع خارجی

کارت هوشمند برای اتباع خارجی توزیع می شود/ مهاجرین زودتر اقدام کنند

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی، به اتباع و مهاجرین متقاضی دریافت کارت هوشمند هشدار داد که برای مواجه نشدن با ازدحام، هر چه زودتر نسبت به ثبت و تحویل کارت اقدام کنند.

اقتصاد کارت هوشمند برای اتباع  خارجی توزیع می شود/ مهاجرین زودتر اقدام کنند

سازمان ملی مهاجرت به منظور تمرکز در سیاستگذاری، هدایت، راهبری، برنامه ریزی، مدیریت هوشمند و یکپارچه و ارائه خدمت رسانی به اتباع و مهاجرین خارجی در کشور تشکیل گردیده است. این سازمان بر آن است تا با آسیب شناسی و شناخت دقیق از چالش ها و مشکلات و مسائل در حوزه های مختلف در سراسر کشور با بهره گیری از ابزارهای نوین نسبت به تسهیل ارائه خدمات و هرچه بهتر شدن وضعیت مهاجرین بپردازد.

در زمینه تسهیل اقامت و اشتغال مهاجرین، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز از صدور، توزیع و تحویل کارت های هوشمند اتباع و مهاجران خارجی توسط دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان خبر داد.

سیروس دهقان شیری گفت: با توجه به ضرورت ساماندهی دانشجویان اتباع خارجی در کشور و ایجاد امکان ثبت درخواست این افراد در سامانه سهما سازمان ملی مهاجرت، مدیران ادارات امور اتباع و مهاجرین خارجی استان‌ها به دانشگاه‌های دارای دانشجوی خارجی اطلاع رسانی کنند تا این دانشجویان با مراجعه به سامانه سهما درخواست خود را ثبت کرده و پس از سیر مراحل، از خدمات کارت هوشمند بهره مند شوند.

وی مطرح کرد: مطابق ابلاغ هیأت وزیران شناسه یکتا سازمان ملی مهاجرت وزارت کشور مبنای ارائه خدمات توسط تمامی دستگاه‌های کشور به اتباع خارجی بوده و ثبت نام در سامانه سهما به نشانی اینترنتی www.irmigrationorg.ir به صورت غیرحضوری است و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز با اشاره به انجام فرآیند توزیع و تحویل کارت‌های هوشمند اتباع و مهاجرین خارجی توسط دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان بیان کرد: اتباع خارجی به جهت جلوگیری از ازدحام و مدیریت زمان پس از اطلاع رسانی زمان و تاریخ تعیین شده از سوی دفاتر مذکور، نسبت به حضور در دفتر و انجام امور مربوط به تحویل کارت هوشمند خود اقدام کنند.

دهقان شیری با تاکید بر توجه اتباع و مهاجرین خارجی استان به اخبار و اطلاعیه‌های صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اظهار کرد: با توجه به اینکه تمامی خدمات آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و … بر اساس کارت شناسایی هوشمند صورت خواهد گرفت، اتباع خارجی به جهت جلوگیری از هرگونه مشکل در دریافت خدمات پس از اطلاع رسانی از سوی دفاتر نسبت به پیگیری امور اقدام کنند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها