|
کدخبر: 316160

قیمت طلا/ بازار طلا/ پیش بینی قیمت طلا

قیمت طلا پیش بینی ها را به هم زد! / بازار مشتری دارد؟

قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با رشد ۰.۳۵ درصدی به ۲۰۵۳ دلار و ۰۸ سنت افزایش یافت.

اقتصاد قیمت طلا پیش بینی ها را به هم زد! / بازار مشتری دارد؟

افت ارزش دلار و کاهش بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در پی افزایش انتظارات برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اوایل سال آتی میلادی باعث شده تا قیمت طلا به بالاترین سطح خود در دو هفته اخیر برسد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد افزایش به ۲۰۵۳ دلار و ۸ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۸۷ درصدی به ۲۰۶۹ دلار و ۱۰ سنت رسیده است.

طلا ۱.۷ درصد طی یک هفته گذشته افزایش قیمت داشت.

بازار‌ها به دنبال کاهش نرخ تورم انتظار دارند فدرال رزرو روند کاهش نرخ بهره را از ماه مارس آغاز کند و آن را ۱۵۰ واحد در ۲۰۲۴ پایین بیاورد.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

طبق گزارش اقتصادی آمریکا که در روز جمعه منتشر شد، تورم در این کشور در ماه نوامبر حدود ۳ درصد بوده است. بدین ترتیب شاخص دلار به پایین‌ترین رقم طی ۵ ماه گذشته رسیده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان‌تر کرده است. سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم به پایین‌ترین سطح از ماه ژوئیه رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند پایین آمدن ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و همچنین نگرانی در مورد کند شدن روند رشد اقتصاد همچنان از قیمت طلا حمایت خواهد کرد.

در بازار فیزیکی، تمایل برای طلا در هند به خاطر بالا رفتن قیمت‌های داخلی به شدت پایین آمده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۸ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۵۷ سنت رسید و پلاتین با ۰.۸۹ درصد افزایش ۹۷۶ دلار و ۶۰ سنت معامله می‌شود.

منبع: دانشجو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها