|
کدخبر: 315437

حج عمره/فیش حج/خانه خدا

سفر به خانه خدا با هزینه های وحشتناک/ حاجی شدن رویا شد

رئیس سازمان حج و زیارت، سید عباس حسینی، در یک نشست خبری با رسانه‌ها اعلام کرد که با همکاری نهادهای مختلف، آمادگی‌های لازم برای ترتیب و تشرف زائران به عمره مفرده پس از ۹ سال وقفه، در تاریخ ۲۸ آذر انجام خواهد شد.

اقتصاد سفر به خانه خدا با هزینه های وحشتناک/ حاجی شدن رویا شد

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد که میزان هزینه سفر عمره بر اساس کیفیت هتل تعیین خواهد شد. وی با بیان اینکه اولویت‌های یک تا ۱۵۰ در مرحله نخست می‌توانند برای تشرف به عمره اقدام کنند، افزود: متقاضیانی که در سال ۱۳۸۷ نزد شعب بانک ملت و ملی ودیعه‌گذاری کردند و اولویت‌های یک تا ۱۵۰ هستند، به سامانه عمره مراجعه کنند.

حسینی با اشاره به اینکه در این سامانه گروه‌بندی امکان‌پذیر است، خاطر نشان کرد: پس از گروه‌بندی، افراد دارای اولویت پنج‌شنبه ساعت ۹ صبح ثبت‌نام قطعی می‌کنند و گروه قیمتی و تاریخ اعزام و همچنین شرکت مجری را انتخاب و با حضور در شرکت زیارتی منتخب ادامه مراحل ثبت‌نام را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان حج‌ و زیارت با بیان اینکه با نزدیکی زمان اعزام، متقاضیان نخستین گروه با هماهنگی با بانک ملی و ملت روز جمعه و یکشنبه هفته آینده هم می‌توانند ثبت‌نام و تکمیل وجه را انجام دهند، تصریح کرد: فرجه برای واریز وجه ۴۸ ساعت است تا ما بتوانیم در موعد مقرر پروازها را انجام دهیم. در این مراجعه با توجه به ظرفیت ۱۰ ایستگاه پروازی شامل تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، یزد، کرمان و زاهدان عملیاتی شده  است و سایر استان‌ها از فرودگاه‌های استان همجوار به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

به گفته حسینی از ۲۸ آذر تا ۱۰ اسفند اعزام ۷۰ هزار نفر در قالب ۵۵۰ کاروان پیش‌بینی شده است.

وی گفت:مدت زمان سفر ۱۰ روز شامل ۵ روز در مکه و ۵ روز در مدینه است که در عمره امسال ۱۰ گروه قیمتی در نظر گرفته شده است. 

وی با اشاره به اینکه گروه‌های قیمتی عمره مفرده بسته به کیفیت هتل متغیر است، تصریح کرد: حداقل قیمت با همه خدمات ۴۰ میلیون و‌ ۲۰۰ هزار تومان و بیشترین گروه قیمتی ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. تلاش شده امکانات رفاهی هم برای رفاه زائران استفاده شود تا با قطار سریع السیر منتقل شوند. 

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ظرفیت کاروان‌های عمره ۹۰ تا ۱۶۷ نفره است، ادامه داد: این ظرفیت بسته به ناوگان پروازی متفاوت است. این هزینه برای همه خدمات به زائران در طول سفر از فرودگاه تا فرودگاه شامل می‌شود. همچنین برای پوشش بیمه‌ای نیز بیمه عمر ۱۰۰ میلیون تومان، بیمه حادثه ۶۰۰ میلیون تومان، بیمه بار زائر در رفت و برگشت حدود ۲۷ میلیون تومان است.

منبع: اطلاعات آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها