|
کدخبر: 315392

قیمت نفت/نفت برنت/دلار

افزایش قیمت طلای سیاه/ تغییرات اساسی در بازار نفت

بهای نفت، در معاملات امروز بازار جهانی، مسیر افزایش قیمت خود را طی کرد و با کمی تغییرات همراه بود.

اقتصاد افزایش قیمت طلای سیاه/ تغییرات اساسی در بازار نفت

قیمت نفت برنت در معاملات امروز بازار جهانی با ۲۶ سنت افزایش همراه بود و به ۷۶ دلار و ۲۹ سنت در هر بشکه رسید. لازم به ذکر است که معاملات نفت برنت روز دوشنبه با ۱۹ سنت و شاخص نفت آمریکا با ۹ سنت افزایش، بسته شده بود.

ییپ جون رونگ، تحلیلگر بازار در شرکت آی جی در یادداشتی نوشت: همه توجهات به انتشار آمار شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا در روز جاری معطوف است که احتمالا بر فضای نشست آتی سیاستگذاران آمریکایی، تاثیر خواهد گذاشت.

شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا روز سه شنبه منتشر می‌شود، در حالی که نشست دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال روز چهارشنبه به پایان خواهد رسید.

انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا، نرخ‌های بهره را در نشست هفته جاری خود ثابت نگه دارد اما جزئیات نشست نوامبر فدرال رزرو نشان داد که سیاستگذاران نگران بوده اند که تورم ممکن است بالا بماند که زمینه را برای تحکیم بیشتر سیاست پولی در صورت لزوم، فراهم می‌کند.

در این بین، سرمایه‌گذاران نفتی با وجود توافق اوپک پلاس به کاهش تولید به میزان ۲.۲ میلیون بشکه در روز در سه ماهه نخست سال میلادی آینده، بدبین هستند که تولید کاهش پیدا کند زیرا رشد تولید کشورهای غیراوپک، باعث مازاد عرضه در سال آینده می‌شود.

تحلیلگران می‌گویند این کاهش داوطلبانه ممکن است به حد کافی طولانی نباشد زیرا قیمت معاملات فیزیکی و معاملات آتی نفت نشانه‌های فزاینده‌ای از مازاد عرضه در آستانه اجرای توافق جدید را نشان می‌دهد.

تحلیلگران شرکت ANZ Research در یادداشتی نوشتند: رشد فعالیت نفتی شیل آمریکا همچنان روند صعودی دارد، در حالی که رشد در تولیدکنندگان غیراوپک هم به شکل غیرمنتظره‌ای، زیاد بوده است. هنگامی که اوپک و آژانس بین المللی انرژی گزارش‌های بازار نفت ماهانه خود را منتشر کنند، بازار اطلاعات جدیدی درباره عوامل بنیادین دریافت خواهد کرد. بازار نفت همچنین به نظاره مذاکرات در کنفرانس اقلیمی COP۲۸ نشسته است.

بر اساس گزارش رویترز، گروهی بیش از ۱۰۰ کشور به دنبال توافقی هستند که به دوران نفت پایان خواهد داد اما با مخالفت اعضای اوپک روبرو هستند.

 

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها