|
کدخبر: 314885

قیمت بلیت/قطار کربلا/فروش بلیت

قیمت بلیت تهران ـ کربلا/ زائران چقدر باید هزینه کنند؟

فروش بلیت تهران به کربلا برای دی ماه آغاز شده و زائران از امروز می توانند برای خرید اقدام کنند.

اقتصاد قیمت بلیت تهران ـ کربلا/ زائران چقدر باید هزینه کنند؟

هزینه بلیت قطار در کوپه دو نفره حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در قطار اتوبوسی حدود یک میلیون تومان است.

قطار تهران کربلا، در دی ماه هم مانند آذر، در روزهای شنبه از تهران حرکت می کند و پس از ۱۹ ساعت به مرز شلمچه می رسد.

بلیت قطار تهران ـ کربلا برای بازه زمانی دی‌ماه هم آغاز شده است و متقاضیان می‌توانند بدون نیاز به کاروان به عتبات سفر کنند. البته خرید بلیت قطار به منزله تأمین یا رزرو هتل و سایر خدمات نیست و فقط با خرید بلیت قطار زائران از تهران به کربلا می‌توانند بروند و سایر خدمات از جمله هتل و تغذیه بر عهده زائران است.

علاوه بر این، با توجه به اینکه سازمان حج و زیارت متولی عرضه بلیت قطارهای تهران ـ کربلا نیست، وظیفه‌ای نیز در رابطه با تأمین خدمات به زائران ندارد.

بر اساس برنامه‌ریزی اولیه بلیت قطارهای ترکیبی تهران ـ کربلا تا پایان آذر عرضه می‌شد که هزینه آن هم متناسب با نوع کوپه در قطار عراق متفاوت بود؛ به طوری که هزینه بلیت قطار در کوپه دو نفره حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در قطار اتوبوسی حدود یک میلیون تومان است. بلیت قطارها تا پایان دی هم با همین قیمت بدون تغییر عرضه می‌شود.

البته این هزینه‌ها با توجه به اینکه قطار تهران ـ کربلا به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده، با احتساب تخفیف محاسبه شده است. نکته جالب نبود کاروان زیارتی برای سفر به کربلا است و زائران می‌توانند بدون نیاز به کاروان با اخذ بلیت قطار به کربلا بروند. داشتن گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار برای سفر به عتبات الزامی است.

بلیت قطار تهران ـ کربلا تا پایان دی عرضه می‌شود و افراد برای خرید بلیت در روزهای ۲، ۹، ۱۶، ۲۳ و ۳۰ دی می‌توانند از امروز ۱۴ آذر اقدام کنند.

منبع: فارس

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها