|
کدخبر: 314817

قیمت طلا | قیمت جهانی طلا | بازار طلا

طلا بازار را به هم زد / موج خرید توسط بانک‌ های مرکزی دنیا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۲۰۳۷ دلار و ۷۵ سنت رسید.

اقتصاد طلا بازار را به هم زد / موج خرید توسط بانک‌ های مرکزی دنیا

در آغاز معاملات روز سه‌شنبه در بازارهای آسیا، قیمت طلا صعودی بود. روز دوشنبه، این فلز ارزشمند در پی انتظارات برای کاهش احتمالی نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده در ابتدای سال جدید میلادی، به بالاترین سطح خود رسیده بود، اما در پی آن دچار افت شد.

قیمت طلا در معاملات اولیه روز دوشنبه با یک افزایش ۳.۱ درصدی به رکورد ۲۰۴۰ دلار رسید. اظهارات جرم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا که از نظر تاجران نشان دهنده کاهش قریب الوقوع نرخ بهره بود باعث بالا رفتن قیمت طلا شد. اما قیمت طلا به دنبال افزایش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا پایین آمد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۲۰۳۷ دلار و ۷۵ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۵۷ درصدی به ۲۰۵۳ دلار و ۹۰ سنت رسیده است.

بازارها هنوز هم ۵۵ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه مارس پایین بیاورد. تاجران در حال حاضر منتظر اطلاعات مربوط به بازار اشتغال آمریکا هستند که قرار است در چند روز آینده منتشر شود و سرنخ‌های بیشتری در مورد اقدامات بعدی بانک مرکزی آمریکا ارائه دهد.

قیمت طلا حدود ۱۲ درصد از اوایل اکتبر افزایش یافته است که دلیل اصلی آن را می‌توان تمایل به خرید این فلز گرانبها به عنوان یک پشتوانه ایمن به دنبال آغاز درگیری بین حماس و رژیم صهیونیستی دانست. به علاوه، پررنگ‌تر شدن دورنمای تسهیل سیاست‌های پولی آمریکا هم در افزایش قیمت طلا موثر بوده است. موج خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی دنیا هم باعث تقویت این فلز گرانبها در سال جاری میلادی شده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها