|
کدخبر: 314280

قیمت گوجه فرنگی/ قیمت گوجه/ بارندگی

برنامه جدید وزارت کشاورزی / گوجه فرنگی به زودی ارزان می شود؟

مدیرکل محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی از افزایش بارگیری کامیون‌های میوه با فروکش بارش‌ها و عرضه گسترده گوجه فرنگی ‌‌تا چند روز آینده خبر داد.

اقتصاد برنامه جدید وزارت کشاورزی / گوجه فرنگی به زودی ارزان می شود؟

در چند روز گذشته، قیمت گوجه فرنگی در بازار افزایش یافت. مدیرکل محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی، علت این افزایش قیمت را به بارندگی‌های اخیر نسبت داده است. او اعلام کرده که بارش‌های باران در این دوره، تردد کامیون‌ها را کاهش داده و عرضه گوجه فرنگی را به هم ریخته است.

وی با اشاره به عرضه سنگین گوجه فرنگی در روزهای آتی‌، از برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید و متعادل‌سازی قیمت‌ها خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در چند روز آینده حجم زیادی محصول کشاورزی به مصرف‌کنندگان عرضه شود.

اصغری بیان کرد: با وجود اینکه در فصل تابستان محصول زیاد تولی دشده است اما به دلیل اینکه امکان انبارداری گوجه فرنگی به غیر از مقادیر اندکی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد، عرضه در فصل سرد سال کم می‌شود.

اصغری از برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید و کاهش قیمت گوجه فرنگی خبر داد و گفت:‌ کشت ۴۸۰۰ هکتار گوجه فرنگی در شهرهای جنوبی برای پوشش کاهش عرضه در فصول سرد سال اجرا می‌شود و امیدواریم امسال ۲۱۵ هزار تن محصول عرضه شود که بر اساس برآوردها تنها در آذر ماه ۱۳۵ هزار تن به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: فارس

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها