|
کدخبر: 314271

بازار خودرو / وزیر صمت

خبر خوش وزیر صمت / منتظر تولید خودروهای هوشمند باشید

وزیر صمت امروز در مراسم افتتاح نخستین خط تولید انبوه اتوبوس برقی، گفت: باید به سمت تولید خودروهای هوشمند در کشور حرکت کنیم بنابراین از امروز به مردم از تولید خودروهای هوشمند خبر می‌دهم.

اقتصاد خبر خوش وزیر صمت / منتظر تولید خودروهای هوشمند باشید

عباس علی آبادی امروز در مراسم افتتاح نخستین خط تولید انبوه اتوبوس برقی در کشور، اظهارکرد: کاری که امروز در خصوص تولید خودروی برقی در کشور انجام می‌دهیم خیلی کار مهمی نیست زیرا این اقدام سال‌ها پیش در جهان آغاز شده است، البته سال‌ها پیش ‌خودروی برقی در جهان تولید شد ولی بعدها به دلیل مختلف تولید این خودروها متوقف شد، اما امروز دوباره در بسیاری از کشورها خودرو برقی تولید می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: بحث تولید خودروهای برقی در کشور ما نیز در سال ۱۳۷۸ شکل گرفت و از آن سال تمرکز برای تولید این خودرو جدی شد.

وی افزود: تولید داخل به دلایل مختلف از جمله ایجاد اشتغال بسیار مهم است اما مهم‌تر از آن نوآوری است، درحال‌حاضر من نگران تولید خودروی برقی در کشور نیستم چون این موضوع در کشور آغاز شده است، بلکه باید به سمت تولید خودروهای هوشمند در کشور حرکت کنیم و از این پس باید در این باره صحبت کنیم و لذا از امروز به مردم خبر از تولید خودروهای هوشمند را می‌دهیم.

علی‌آبادی اظهارکرد: تولید خودروی برقی یک نوآوری را در صحنه اقتصاد کشور رقم زده است و منافع بسیاری برای کشور خواهد داشت اما این اقدام به تنهایی امکان‌پذیر نیست و مجلس و دولت و مردم باید برای موفقیت در این اقدام دست به‌دست هم دهند.

 

منبع: مشرق

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها