|
کدخبر: 314218

یارانه / واریز یارانه / حساب بانکی

این افراد یارانه ۱ میلیون تومانی می گیرند

یارانه جدید ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی به کودکانی اختصاص می‌یابد که دچار لاغری مفرط، کم وزنی و کوتاهی قد باشند.

اقتصاد این افراد یارانه ۱ میلیون تومانی می گیرند

به منظور تحقق طرح راهبردی امنیت غذایی و رفاه اجتماعی و حفظ قدرت خرید اقشار کم درآمدی که خانوارهایی با فرزندان خردسال در دهک های ۱ تا ۷ هستند، اعتبار بیشتری برای خرید اقلام غذایی در نظر گرفته شده است. طبق اعلام معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کودکان ۶ ماه تا ۶ سال که به تقویت غذایی نیاز دارند و توسط خانه‌های بهداشت در سراسر کشور شناسایی و به وزارت رفاه معرفی می‌شوند، میتوانند یارانه دریافت کنند. این تدابیر در جهت حمایت از کودکان و تأمین نیازهای غذایی آن‌ها انجام می‌شود.

عسگریان با اشاره به شاخص‌های مدنظر وزارت بهداشت درخصوص شناسایی کودکانی که نیازمند حمایت تغذیه ایی هستند بیان داشت: لاغری مفرط، کم وزنی، کوتاهی قد و اندازه دور سر در بازه‌های زمانی توسط بهورزان در همه مناطق شهری، روستایی و عشایر شناسایی می‌شود تا بعد از معرفی به وزارت رفاه، سرپرستان آن‌ها شناسایی شده و مبلغ یک میلیون تومان یارانه تغذیه به حساب آن‌ها واریز می‌گردد.

مبلغ یک میلیون تومان به ازای هر فرزند بین دهک ۱ تا ۵ و دهک‌های ۶ تا ۷ مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به اضافه مبلغ یارانه واریز خواهد شد، اما فقط برای استفاده و خرید مواد درنظر گرفته برای کودک است. به غیر از خرید ۱۱ قلم کالا، سبزیجات شامل سیب و سیب زمینی، کدو و خرما و دانه‌های مغذی شامل بادام، پسته، گردو و بلغور هم به اقلام کالاهای اساسی این خانوار اضافه خواهد شد. هر سه ماه وضعیت رشد کودکان ارزیابی می‌شود، در صورت بهبود، روند واریز این اعتبار ادامه خواهد داشت و در صورت عدم ارزیابی مثبت، مشاوره‌هایی از طرف وزارت بهداشت برای رفع مشکل در نظر قرار خواهد گرفت.

با اجرای این طرح مبلغ یک میلیون تومان به ازای هر فرزند به دهک‌های ۱ تا ۵ و مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به دهک‌های ۶ تا ۷ به اضافه مبلغ یارانه پرداخت خواهد شد.

این یارانه در مرحله اول به ۱۲۰هزار خانوار پرداخت می شود و صرفاً ویژه خرید از اقلام طرح کالابرگ الکترونیکی خواهد بود.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها