|
کدخبر: 313377

حقوق معلمان / حقوق بازنشستگان / حقوق

جزئیات پرداخت حقوق بازنشستگان جدید آموزش و پرورش

مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری جزییات برقراری و پرداخت حقوق شاغلین تازه بازنشسته شده از وزارت آموزش و پرورش از مهر ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

اقتصاد جزئیات پرداخت حقوق بازنشستگان جدید آموزش و پرورش

رضا مسلمی، مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری، اعلام کرده است که تا تاریخ ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۲، ۶۵ هزار و ۴۰۰ نفر از کارمندان وزارت آموزش و پرورش بازنشسته شده یا در آستانه بازنشستگی قرار گرفته‌اند. او افزوده که برای ۵۳ هزار و ۴۰۰ نفر از کارمندان فرهنگی که بازنشسته شده‌اند، با دریافت مدارک و اسناد مورد نیاز از سوی دستگاه اجرایی محل خدمت، حکم بازنشستگی قطعی صادر شده است.

مسلمی افزود: از این تعداد که حکم بازنشستگی برای آن‌ها صادر شده، ۳۰هزار و ۵۹۶ نفر در «مهرماه» حقوق بازنشستگی خود را دریافت کرده اند.

وی همچنین گفت: تعداد ۲۱هزار نفر نیز که تا پیش از محاسبه حقوق‌ها حکم بازنشستگی آن‌ها جاری شده از این ماه (آبان)، همراه با سایر بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق خود را دریافت خواهند کرد.

مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: تعداد محدودی از بازنشستگان هستند که حکم بازنشستگی برای آن‌ها صادر شده، اما به دلیل اینکه تاریخ صدور حکم آن‌ها پس از موعد محاسبه حقوق آبان ماه بوده است، از آذرماه حقوق بازنشستگی را به همراه معوقات دریافت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: این عزیزان نگران حقوق ما‌های قبل خود نباشند، چراکه حقوق بازنشستگی از تاریخ بازنشستگی محاسبه و پرداخت خواهد شد.

مسلمی تصریح کرد: درحال حاضر ۱۲هزار پرونده نیز به دلیل نقص مدارک یا ارسال نشدن مستندات لازم از سوی دستگاه‌های آموزش و پروش محل خدمت، باز بوده و همچنان درحال رسیدگی و رفع نقص است، که به محض تکمیل مدارک یا ارسال آن از سوی دستگاه مربوطه، حکم بازنشستگی این عزیزان نیز صادر و حقوق آنان برقرار خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...