|
کدخبر: 311834

قیمت جدید انواع خودرو در بازار / ریزش در راه است؟

قیمت خودرو امروز پنج‌شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ به صورت با ثبات گزارش می‌شود. البته افت و خیز قیمت نیز در بازار خودروهای داخلی و مونتاژی به صورت محدود قابل مشاهده است.

اقتصاد قیمت جدید انواع خودرو در بازار / ریزش در راه است؟

 قیمت خودرو امروز پنج‌شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ در آرامش و به دور از تلاطم گزارش می‌شود. البته افت و خیز قیمت نیز در بازار داخلی‌ها و مونتاژی‌ها به چشم می‌خورد.

نرخ دلار در روز گذشته به میزان بسیار جزئی افزایش داشت؛ اما این افزایش در حدی نبود که بتواند بازار خودروی امروز را دچار تلاطم کند. از سوی دیگر روز گذشته قیمت نهایی ۶ محصول وارداتی در سامانه یکپارچه مشحص شد که می‌تواند به عنوان یکی از مهم‌ترین اخبار تأثیرگذار در بازار خودرو به شمار آید.

قیمت خودروهای داخلی امروز، نوسانات جزئی دارد.

کوییک دنده‌ای R از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که در هفته‌های گذشته نوسانات جزئی داشت؛ این خودرو روز گذشته نیز هیچ تغییری نداشت، اما امروز با افت سه میلیون تومانی به نرخ ۳۵۲ میلیون تومان رسید.

شاهین G سدان آپشنال سایپا به شمار می‌رود که طی دو روز گذشته با افزایش و کاهش دو میلیون تومانی در واقع تغییری نداشت. این خودرو امروز نیز هیچ تغییر قیمتی نداشته است و با قیمت ۵۸۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با مدل ۱۴۰۱ ارزان‌ترین هاچ‌بک تولیدی ایران خودرو محسوب می‌شود. این خودرو در سه روز گذشته، مدام در حال افزایش و کاهش پنج میلیون تومانی است. بنابراین امروز نیز صعود روز گذشته را جبران کرد و با کاهش پنج میلیون تومانی به نرخ ۴۸۰ میلیون تومان رسید.

دنا پلاس ۶ دنده توربوشارژ از سدان‌های پرقدرت ایران خودرو است که روزهای گذشته افت و خیزهای زیر پنج میلیون تومان را به ثبت رسانده بود؛ اما امروز هیچ تغییری ندارد و با قیمت ۷۴۲ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی غالباً ثابت است؛ اما افزایش یا کاهش نیز به چشم می‌خورد.

جک J۴ آپشنال یکی از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بازار به شمار می‌رود که تغییری نسبت به روز گذشته ندارد و با نرخ ۷۴۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

چری آریزو ۵IE توربوشارژ جدید که سدان مونتاژی مدیران خودرو به شمار می‌رود، دو روز گذشته ۱۰ میلیون تومان گران‌تر شده بود؛ اما امروز تغییری نداشته است و با قیمت یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

بسترن B۳۰ با مدل ۱۴۰۰ یکی از سدان‌های توقف تولید خورده بهمن موتور محسوب می‌شود که افت‌های سنگینی را در چند ماه گذشته تجربه کرد. بسترن امروز هم با کاهش ۱۰ میلیون تومانی به نرخ ۹۳۰ میلیون تومان رسید.

هایما ۸S جدیدترین کراس‌اوور مونتاژی گروه صنعتی ایران خودرو محسوب می‌شود که روز گذشته ۱۵ میلیونی داشت؛ اما امروز حدود ۱۰ میلیون تومان بالاتر آمد و به نرخ یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: وضعیت بازار تا حد زیادی تکراری است. حتی زمانی که اخباری از افزایش قیمت خودرو به گوش می‌رسد، معامله‌ای در بازار صورت نمی‌گیرد. علی‌رغم اینکه تعرفه واردات خودروهای خارجی، نسبتا بالا بوده و قیمت‌های اعلام شده برای برخی از این خودروهای وارداتی به صورت میلیاردی است، به دلیل خارجی بودن و صفر کیلومتر بودن آن‌ها در بازار تقاضا وجود دارد.

جعفری در مورد واردات خودروهای کارکرده افزود: به نظر نمی‌رسد که خودروهای دست دوم در آینده‌ای نزدیک وارد بازار کشور شوند؛ اما واردات همین تعداد اندک خودروهای صفر کیلومتر نیز تأثیرگذار بوده و بازار را از آن حالت انحصاری گذشته خارج می‌کند. این عامل باعث می‌شود که رقابت میان شرکت‌های خودروساز داخلی نیز بالا رود و این شرکت‌ها، تسهیلات و شرایط اقساطی جذابی برای فروش محصولات خود ارائه دهند.

این کارشناس بازار خودرو گفت: همه این عوامل باعث می‌شود که بازار خودرو در یک آرامش نسبی قرار بگیرد و مصرف‌کنندگان در بازار از قدرت بیشتری برخوردار باشند. اگرچه قیمت خودرو در بازار همچنان بالا است، اما دیگر همانند گذشته از التهابات بالایی برخوردار نبوده و احتمالاً در هفته آینده نیز بازار خودرو در همین رکود خود ادامه دهد.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها