|

بخوانید :

کدخبر: 273406

بیت کوین از این کمتر نمی شود

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال، ارتقاء مرج اتریوم را پیش‌ رو دارد، به نظر می‌رسد بیت‌کوین در تلاش برای شتاب گرفتن در ریزش بعدی است. در چند روز گذشته، بیت‌کوین در محدوده ۲۰.۰۰۰ دلار نوسان کرده است، آیا این موضوع نزولی بودن بیت‌کوین در کوتاه مدت را زیر سوال می‌برد؟

شانس زیادی برای تأثیر گذاری کلی ناشی از تغییر به اثبات سهام اتریوم بر روی همه ارزهای دیجیتال وجود دارد. با این حال، حتی اگر یک اثر موج دار با گام‌های مثبت از این رویداد وجود داشته باشد، بیت‌کوین (BTC) فقط برای مدت کوتاهی می‌تواند، نوسان داشته باشد که در چند روز گذشته روال به همین صورت بوده است. اما در میان مدت چطور؟ نزولی است؟

کف بعدی بیت‌کوین چه قیمتی می‌تواند باشد؟

وقتی به مدل‌های قیمتی مختلف نگاه می‌کنیم، می‌توان شکل‌گیری روند احتمالاً نزولی بعدی بازار را تحلیل کرد. مدل قیمت دلتا، ریزش بالقوه‌ای را به محدوده کمتر از ۱۵.۰۰۰ دلار نشان می‌دهد. با توجه به حرکت قیمت در گذشته اخیر، این می‌تواند محتمل ‌ترین یا نزدیک ‌ترین احتمال ممکن به کف واقعی باشد. طبق یافته‌های Crypto Quant، پیش‌بینی قیمتی این مدل به پایین‌ ترین قیمت بالقوه در حدود ۱۴.۴۰۰ دلار اشاره دارد. از لحاظ تاریخی، زمانی که قیمت به قیمت دلتا می‌رسد، مانند بازارهای خرسی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸، بازار به پایین ترین سطح خود رسیده است. بنابراین قیمت دلتا نشان می‌دهد که قیمت همچنان می‌تواند ۲۸ درصد کاهش یابد.

کف بعدی بیت‌کوین کجاست؟

اینکه آیا بیت‌کوین در آینده نزدیک بیشتر سقوط خواهد کرد یا خیر، باید منتظر باشیم و ببینیم. به لطف مجموعه‌ای از عوامل نامطلوب اقتصاد کلان در زمان‌های اخیر، صنعت ارزهای دیجیتال با تلاطم خارجی بی سابقه‌ای مواجه شده است. بر اساس پلتفرم ردیابی قیمت کوین مارکت کپ، در زمان نگارش این متن، بیت‌کوین ۱۹.۸۸۲ دلار است که در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۹۴ درصد کاهش یافته است. این قیمت در مقایسه با بالاترین سطح اخیر ۲۴.۸۸۷ دلاری که در اواسط آگوست به دست آمد، بسیار پایین است.

دامیننس BTC در روندی رو به پایین

سهم بیت‌کوین در میان دارایی‌های رمزنگاری شده، بر اساس درصد کل سرمایه بازار در یک منحنی نزولی قرار دارد. در حال حاضر، بیت‌کوین تنها ۳۹.۵۹ درصد از بازار را به خود اختصاص داده است و پس از آن اتریوم با ۱۹ درصد در رتبه بعدی قرار دارد. سهم بازار فعلی بیت‌کوین تقریباً نصف سهم ژانویه ۲۰۲۲ است که تقریباً ۷۲ درصد بود. سطوح فعلی در مقایسه با سهم در ماه‌های اخیر به طور قابل توجهی پایین تر آمده است. در ژوئن ۲۰۲۲، BTC سهم بازار کریپتویی معادل ۴۷.۴۹ درصدی را داشت.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...