|

بخوانید :

کدخبر: 272061

معاملات مشکوک سه سهم سیمانی در بورس

در روز رشد ۶.۹ هزار واحدی شاخص، سه سهم سیمانی، دو شرکت از گروه محصولات شیمیایی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

اقتصاد معاملات مشکوک سه سهم سیمانی در بورس

در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام با اقبال به گروه های کوچک بخصوص فراکابی ها آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۶۹۸۲ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۴۳۱ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۵ و ۷.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، سایپا، ایران خودرو، شستا به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با تقاضای ۵۹۶، ۵۷۰، ۳۴۱، ۲۹۴ و ۲۰۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۴ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، دوده صنعتی پارس شرکت حاضر در بازار دوم بورس با افت ۳.۷ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۱۵.۱ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های نورد و قطعات فولادی، قند تربت جام، آبگینه، ماشین سازی نیرو محرکه، سیمان خوزستان، سیمان بهبهان، کشتیرانی دریای خزر، سرمایه گذاری توس گستر، توکا رنگ فولاد سپاهان، شیشه همدان ، لیزینگ آریادانا ، سیمان آرتا اردبیل، گرانیت بهسرام و صنعتی پیام، معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سه سهم سیمانی، دو شرکت در گروه محصولات شیمیایی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...