|

بخوانید :

کدخبر: 271164 امیرمحمد درویش

گزارش گسترش نیوز از هشتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران

نباید برای کسب درآمد مردم را به دردسر انداخت / علت ترافیک روزهای اخیر پایتخت چه بود؟

مهدی چمران در حاشیه هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به ترافیک روزهای اخیر پایتخت اظهار کرد: شورا هر کاری می توانسته انجام داده و چند روز پیش جلسه ای با رییس سازمان نمایشگاه‌ها و معاونش داشتیم و مباحثی را مطرح کردیم. آنچه در این زمینه مطرح است آرامش و راحتی مردم است.

اقتصاد نباید برای کسب درآمد مردم را به دردسر انداخت / علت ترافیک روزهای اخیر پایتخت چه بود؟

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ما با نمایشگاه مشکلی نداریم، تأکید کرد: ما می گوییم نمایشگاه برای مردم دردسر و زحمت ایجاد نکند چرا که با وجود اینکه در یک خیابان واقع شده اما ترافیک ناشی از آن در تمام شهر تاثیرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه ما موافق برگزاری این نمایشگاه ها در آن محل نیستیم، یادآور شد: مصوبات نیز تکلیف می کند که چنین نمایشگاه‌هایی در این محل برگزار نشود و در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار شود.

چمران با بیان اینکه آقای قالیباف در زمانی که فرمانده انتظامی بود، تصمیم گرفت که نمایشگاه در آن محل برگزار نشود و در همان زمان اجازه ندادیم نمایشگاه کتاب را نیز برگزار کنند، گفت: باید یک مطالبه عمومی در این زمینه ایجاد شود چرا که ما در دوره‌های مختلف شورا، پیگیری‌های لازم را انجام دادیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب به ۹۰ تا ۱۲۰ هزار متر زیربنا نیاز دارد و نمایشگاه شهر آفتاب ۹۰ هزار متر زیربنا برای برگزاری این نمایشگاه ندارد، گفت: با این وجود برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی نیز در خیابان شهید بهشتی و خیابان های اطراف ترافیک ایجاد می‌کند. قاعدتا نمایشگاه شهر آفتاب آماده است و کار خود را آغاز خواهد کرد. تعطیلی چند ساله دلیل بر این نیست که از حیز انتفاع خارج شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: نباید برای کسب درآمد مردم را به دردسر انداخت و اگر نمایشگاه را برگزار کنند وارد عمل می‌شویم؛ همانطور که در سالهای قبل یک کامیون خاکروبه مقابل درب نمایشگاه تخلیه کردیم تا از برگزاری آن جلوگیری کنیم و شهرداری نیز می‌تواند چنین اقدامی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه ساختمان عمومی است، یادآور شد: با توجه به این موضوع استقبال نیز انجام می‌شود و چنین ترافیکی به وجود می‌آید.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...