|

بخوانید :

کدخبر: 251248

ببینید / شاسی بلند یعنی این!

یک شیخ میلیاردر اماراتی که به کلکسیون عجیب و غریب خودروهای خود شهرت دارد، اخیراً سفارش ساخت بزرگ‌ترین هامر دنیا را داده است.

‍‍‍‍‍‍
حجم ویدیو: 15.81M | مدت زمان : 00:02:26
اقتصاد

می‌توان گفت که محال است فردی هامر H۱ را خودروی کوچکی بداند؛ خصوصاً وقتی این شاسی بلند تقریباً دو لاین یک خیابون معمولی را اشغال می‌کند! با این حال، ظاهراً شیخ حمد بن حمدان آل نهیان ملقب به رینبو شیخ (Rainbow Sheikh) از امارات متحده عربی اصلا چنین فکری نمی‌کرده است. از این رو، تصمیم به ساخت نسخه‌ای سه برابر بزرگ‌تر از نسخه معمولی با نام X۳ گرفته تا بزرگ‌ترین هامر دنیا را به نام خود ثبت کند. در ادامه ویدئویی از خودروی مذکور را مشاهده می‌کنید:

این شیخ اماراتی گرداننده چهار موزه خودرو در امارات متحده عربی است و دارایی خالص آن به حدود ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد؛ از این رو، جای تعجبی ندارد که به دنبال انجام کارهای عجیب و غریب با خودروها باشد. وی علاقه زیادی به ساخت نسخه‌های عظیم‌الجثه از خودروهای خود دارد و از جمله آن‌ها می‌توان به یک جیپ عظیم، یک پاور واگن غول‌پیکر و یک آفرودر ۱۰ چرخ اشاره کرد.

بزرگ‌ترین هامر دنیا ۵.۸ متر ارتفاع، ۱۴ متر طول و ۶ متر عرض دارد و در کمال تعجب کاملاً قابل راندن است! روی هر چرخ این هامر یک موتور دیزلی تعبیه شده است و بنا بر این، این خودرو با چهار چرخ خود حرکت می‌کند. هرچند نمای بیرونی بسیار شبیه به نسخه معمولی ساخته شده، فضای داخلی از این قاعده پیروی نمی‌کند و صرفاً برخی از امکانات رفاهی نظیر سرویس بهداشتی برخوردار است. پاور واگن غول‌پیکر شیخ نهیان مثل یک هتل با چندین اتاق خواب ساخته شده بود؛ پس هیچ بعید نیست که او برای هامر X۳ هم چنین برنامه‌ای داشته باشد.

بزرگ‌ترین هامر دنیا در حال حاضر در «موزه تاریخ آفرود» (Off-Road History Museum) در المدام امارات متحده عربی به معرض نمایش گذاشته شده است. در نهایت، جالب است بدانید شیخ نهیان ۳ هزار خودروی دیگر دارد که در یک سازه هرمی در وسط صحرا نگهداری می‌شوند.

 

منبع: گجت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...