|
کدخبر: 207059

بلایی که رئیس جدید بانک مرکزی بر سر سکه می‌آورد

افت نرخ دلار در معاملات پشت خطی روز جمعه موجب شده است که هم چنان فضای کاهشی در میان معامله گران نرخ سکه قدرت نمایی کند

اقتصاد بلایی که رئیس جدید بانک مرکزی بر سر سکه می‌آورد

از اواخر هفته گذشته فضای بازار ارز و سکه تغییر کرده است. مهم‌ترین تغییر حذف یک عدم قطعیت از بازار بود. در این دو بازار انتخاب رئیس کل بانک مرکزی یک پرسش بود زیرا فرد انتخابی و مواضع او می‌تواند بازار ارز و سکه را در این بخش از بلاتکلیفی خارج کند.

در کنار انتخاب رئیس کل بانک مرکزی نرخ طلا نیز یکی دیگری از متغیرهای اثر‌گذار بر بازار سکه است.چهارشنبه هفته گذشته، سکه امامی تحت فشار دو متغیر حیاتی کاهش اونس طلا و افت نرخ دلار قرار داشت.

پیش‌بینی نرخ سکه در روز ۱۷ مهر ۱۴۰۰

بازار سکه امروز در شرایطی کار خود در هفته جاری را آغاز می‌کند که اهرم کاهشی نرخ طلا بر روی معامله گران وجود ندارد. با این حال، افت نرخ دلار در معاملات پشت خطی روز جمعه موجب شده است که هم چنان فضای کاهشی در میان معامله گران فلز گران بهای داخلی قدرت نمایی کند.

با توجه به این موضوع، دشوار است که سکه امامی در روز شنبه معاملات خود را بالای مرز ۱۲ میلیون تومانی آغاز کند. سکه در صورتی وارد کانال بالاتر خواهد شد که اسکناس امریکایی بتواند خود را به بالای مرز ۲۸ هزار تومانی برساند.

از آن سو، در صورتی که افت نرخ دلار تا زیر محدوده ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان ادامه پیدا کند، فلز گران بهای داخلی می‌تواند به زیر محدوده ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برود. با فرض دلار ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومانی، ارزش ذاتی سکه امامی تا محدوده ۱۱ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان پایین خواهد رفت. با توجه به دامنه حباب ۲ الی ۴ درصدی، از دست رفتن محدوده ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی، با دلار ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان، قطعی به نظر می‌رسد. حتی ممکن است که نرخ سکه به سوی محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هدایت شود. با این حال، سکه بازان افزایشی امیدوارند که فلز گران بهای داخلی مطابق روند ماه‌های اخیر حداقل بتواند حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را حفظ کند.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...