|
کدخبر: 198103

وزیر تعاون :‌ اشتغال کشور ساماندهی می شود

عبدالملکی، وزیر تعاون گفت: کارگروهی را با مشارکت همه بازیگران و فعالان تشکیل دادیم تا همه ظرفیت‌هایی را که در زمینه اشتغال کشور وجود دارد ساماندهی کنیم.

اقتصاد وزیر تعاون :‌ اشتغال کشور ساماندهی می شود

نخستین نشست کارگروه اشتغال قرارگاه رفاه مردم با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان رئیس کارگروه، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، نهادهای انقلابی و غیر دولتی برگزار شد.

حجت الله عبدالملکی، در این نشست با بیان اینکه ۱۶ ستاد اجرایی و ذینعان آن در این کارگروه فعالیت دارند، گفت: بخش‌های مختلف کارگروه به مرور در حال فعال شدن هستند و ان شاءالله شاهد اتفاق‌ها و تصمیم‌هایی باشیم که مردم از آن منتفع شوند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: عوامل لازم برای ایجاد اشتغال بین دستگاهای مختلف توزیع شده است که هر کدام دسترسی به بخشی از آن را دارند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موجب قانون، دبیری شورای عالی اشتغال کشور و وظیفه سیاستگذاری، هماهنگی، تسهیل گری، پشتیبانی و هماهنگی را برعهده دارد و به نیابت از رئیس جمهور امور را پیگیری می‌کند.

وی هدف اصلی کارگروه اشتغال قرارگاه رفاه را ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی دانست و گفت: باید با همکاری هم یک زمین بازی برای اشتغال کشور در سطح کلان ایجاد کنیم، در این قرارگاه نگاه بخشی و دستگاهی حاکم نیست بلکه کاملا ملی به موضوع اشتغال پرداخته می‌شود و بر همین مبنا تقسیم کار انجام می‌شود.

عبدالملکی افزود: ان شاءالله همه دست به دست هم بدهیم که وعده اشتغال رئیس جمهور محقق شود و ثمره آن به مردم برسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در نشست‌های قرارگاه اشتغال، هماهنگی، بحث و تبادل نظر انجام می‌شود و نتایج و مصوبه‌های آن به نیابت از اعضا در دولت، شورای عالی اشتغال یا شورای پول و اعتبار مطرح و پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در اشتغال حلقه‌های مختلفی دخیل هستند، توضیح داد: حلقه اول و اصلی نیروی انسانی است آموزش، تامین مالی، تهیه ملزومات فیزیکی مانند مجوزها، بازار و ... حلقه‌های دیگری هستند که وقتی کنار هم قرار می‌گیرند، نشان می‌دهند کشورما در بسیاری از جنبه‌ها غنی است بر همین اساس، اگر گروه‌های دست اندرکار حوزه اشتغال درست کار کنند، مهم‌ترین معضل در کشور یعنی بیکاری حل خواهد شد.

وی تاکیدکرد: ظرفیت‌های اقتصاد ایران از منابع انسانی که بیکار هستند، بالاتر است.

عبد الملکی افزود: از طرفی ما نهادهایی داریم که هر کدام بخشی از عوامل و حلقه‌های ذکر شده را کنترل می‌کنند مثل نهادهای بانکی یا بورس که منابع مالی را کنترل می‌کنند یا نهادهای آموزشی که آموزش نیروهای انسانی را برعهده دارند.

منبع: بازار

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...