|
کدخبر: 195399

جهش قیمت طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۵ درصد افزایش به ۱۸۰۰ دلار و ۴۷ سنت رسید.

اقتصاد جهش قیمت طلا

 در حالی که وخامت وضعیت امنیتی در افغانستان سبب افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری امن شده است نرخ طلا روز جمعه شاهد افزایش بود اما عمده تمرکز سرمایه‌گذاران همچنان متوجه سخنان امروز رئیس فدرال رزرو است.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۴۵ درصد افزایش به ۱۸۰۰ دلار و ۴۷ سنت رسید. نرخ فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۴۰ درصد رشد به ۱۸۰۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.

دانیل هاینس تحلیلگر موسسه‌ای ان زد در یادداشتی نوشت: «سرمایه‌گذاری امن به دلیل افزایش تنش‌های ژئوپلتیک در افغانستان رو به رشد بوده است. نگرانی هایی در مورد تشدید بیشتر خشونت‌ها در این کشور وجود دارد.»

گروه تروریستی داعش دیروز با حمله انتحاری به تجمع‌کنندگان در ورودی فرودگاه کابل سبب کشته شدن حداقل ۱۳ نظامی امریکایی و شماری از غیرنظامیان شد.

سرمایه‌گذاران اکنون منتظر سخنان جرومی پاول رئیس فدرال رزرو در نشست جکسون هول هستند تا ببینند آیا در این سخنان وی اشاره‌ای به زمان احتمالی انقباضی شدن سیاست پولی خواهد کرد یا نه.

ایلیا اسپیواک استراتژیست موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «آنچه ما منتظر شنیدنش هستیم تغییر سیاست نیست... بلکه فدرال رزرو احتمالا زمینه را برای اعلام انقباضی شدن سیاست پولی خود در ماه آینده آماده خواهد کرد.»

وی افزود: «طلا بیشترین آسیب را از این اقدام خواهد دید و دلار بیشترین بهره را خواهد برد... اگر طلا نتواند در حدود نرخ ۱۷۵۰ دلار دوام بیاورد، ممکن است تا رقم ۱۷۰۰ دلار پایین برود.»

روز پنجشنبه برخی از سیاست‌گذاران فدرال رزرو که طرفدار انقباضی شدن سیاست پولی هستند از بانک مرکزی امریکا خواستند تا کاهش خرید اوراق قرضه را در دستور کار قرار دهد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...