|
کدخبر: 189357

بی قراری در بازار دلار

معامله گران دلار در روز جاری به دو محدوده دقت زیادی خواهند کرد. اولین محدوده ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان است. تحلیل گران فنی باور دارند،‌ اگر قیمت دلار بالای این محدوده بماند،‌ خریداران بیشتری به بازار هجوم خواهند آورد و اسکناس آمریکایی به بالای مرز ۲۶ هزار تومانی قدم خواهد گذاشت.

اقتصاد بی قراری در بازار دلار

شرایط انتظاری بازار به گونه ای شده است که معامله گران باور دارند، در هفته جاری،مرز ۲۶ هزار تومانی به احتمال زیاد شکسته خواهد شد. با این حال، عده زیادی نمی خواهند قبل از مشاهده و رفتار بازارساز به خریدهای سنگین خود ادامه دهند. عده زیادی نیز از ابتدای هفته گذشته در اواسط کانال ۲۴ هزار تومانی خریدار شدند و ممکن است بخشی از خریدهای خود را بخواهند، هم زمان با عرضه بازارساز به فروش برسانند.

محدوده ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومانی از این جهت اهمیت دارد که از دست رفتن آن، حکایت از قدرت نمایی بازارساز و سودگیری معامله گران دارد. حفظ این محدوده نیز نشان می دهد که خریداران هم چنان در بازار حضور فعالی دارند.

محدوده دوم حساس دلار

محدوده دومی که برای معامله گران ارزی اهمیت زیادی دارد، ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان است. شکست این محدوده از نگاه برخی تحلیل گران فنی زمینه ساز حضور معامله گران بیشتری در بازار خواهد شد و حتی ممکن است زمینه ساز افزایش قیمت دلار به بالای کانال ۲۷ هزار تومانی شود.

عامل دیگری که امروز برای بازیگران ارزی اهمیت دارد، خط حواله درهم است. به گفته فعالان تا زمانی که درهم بالای مرز ۷ هزار تومانی نوسان کند، انتظارات کاهشی در بازار داخلی ضعیف خواهد بود. در کنار این، شکست محدوده ۷ هزار و ۲۰۰ تومانی می تواند انتظارات افزایشی را در بازار بسیار تقویت کند و زمینه ساز شکست مقاومت مهم ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان شود.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...