|
کدخبر: 187671

طرح جدید مجلس برای ساخت مسکن ارزان قیمت

به تازگی طرحی در مجلس در دستور کار قرار گرفته است که با تصویب آن، شهرداری‌های با جمعیت ۲۵۰ هزار نفر و بیشتر هر ساله به تعداد ذیل مسکن استیجاری ساخته و به افراد بومی همان شهر خصوصا جوانان تازه متاهل شده و نیازمند اجاره داده شود.

اقتصاد طرح جدید مجلس برای ساخت مسکن ارزان قیمت

به تازگی طرحی در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است که در صورت تصویب نهایی این طرح، شهرداری‌های با جمعیت ۲۵۰ هزار نفر و بیشتر هر ساله به تعداد ذیل مسکن استیجاری ساخته و به افراد بومی همان شهر خصوصا جوانان تازه متاهل شده و نیازمند اجاره داده شود.

متن کامل طرح ساخت مسکن ارزان قیمت توسط شهرداری‌ها به شرح زیر است:

مقدمه (دلایل توجیهی):

برای ایجاد در آمد پایدار برای شهرداری‌‌های بالای ۲۵۰ هزار نفر جمعیت و به جهت کنترل قیمت مسکن اجاره‌‌ای و کمک به رفع کمبود مسکن در شهرها طرح ذیل ارائه می‌گردد.

لذا طرح ذیل تقدیم می‌شود:

عنوان طرح:

طرح ساخت مسکن ارزان قیمت توسط شهرداری‌ ها

ماده ۱: شهرداری‌‌های با جمعیت ۲۵۰ هزار نفر و بیشتر هر ساله به تعداد ذیل مسکن استیجاری ساخته و به افراد بومی همان شهر خصوصا جوانان تازه متاهل شده و نیازمند اجاره داده شود.

ماده ۲: حداقل تعداد واحد مسکونی قابل ساخت در هر سال:

کلان شهر تهران سالانه ۵۰۰۰ واحد مسکونی

کلان شهرهای ۲ تا ۴ میلیون نفر جمعیت ۳۰۰۰ واحد مسکونی

کلان شهرهای ۱ تا ۲ میلیون نفر جمعیت ۲۰۰۰ واحد مسکونی

شهرهای با جمعیت ۵۰۰ هزار تا یک میلیون نفر سالانه ۱۰۰۰ واحد مسکونی

شهر‌های بین ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار نفر جمعیت سالانه ۵۰۰ واحد مسکونی

تبصره: حدود هر واحد بین ۷۰ تا ۱۰۰ متر مربع می‌باشد.

ماده ۳: برای مدیریت بهتر این واحدها مدیریتی یا واحدی بنام املاک و مستغلات در صورت نبود در چارت شهرداری‌ها تشکیل گردد که به نحوه نظارت بر این واحدها و اجاره آنها می‌پردازد.

ماده ۴: شرایط اجاره و میزان مال الاجاره ماهانه پیشنهادی شهرداری به شورای اسلامی همان شهر تقدیم کرده و پس از تایید آن شورا مبنای اجرا قرار می‌گیرد.

تبصره: میزان مال الاجاره به میزان ۲۰ درصد زیر قیمت بازار همان شهر در همان امسال می‌باشد.

تبصره: حداکثر مدت اجاره برای هر خانواده در این نوع واحدها سه سال شمسی می‌باشد.

تبصره: مسائل شهر‌سازی از جمله مشرفیت، محرمیت، سیاست‌های مصرف بهینه انرژی و استفاده از فناوری‌های مورد نظر بایستی بر اساس ضوابط طرح تفصیلی در نظر گرفته شود.

تبصره: در ساخت این واحدها آیین نامه زلزله بایستی بطور کامل در نظر گرفته شود.

 

منبع: فارس
  • ناشناس ارسالی در

    طرح خیلی خوبی است .اما در شهرداری ها چون درآمد شهرداری زیاد است و حساب و کتاب ن دارد و دزدی و اختلاس در آن زیاد است ، ب ایستی این کار ساخت ساز مسکن با هزینه شهر داری را به طلاب حوزه های علمیه که زیاد ر عایت حلال حرام را میکنند بسپارند تا طرح موفقی بشود .ا

  • مهدی ارسالی در

    مجالس قبل هم خیلی ساختن...!

  • رضا ارسالی در

    اقا دقیقا تو اروپا و امریکا و کشورای موف ق همین طرح سالیان که انجام شده , شما تاز ه به این نتیجه رسیدین . اگه چندین سال پی ش این کارو کرده بودین الان این همه دلال و بنگاه های کلاه بردار و بساز بفروش از خ دا بی خبر وجود نداشتن . ولی فقط بزرگترین مشکل اجرای این طرح تو ایران دزدان و خائ نین دولتی در شهرداریها هستن که باید فکر اساسی بحال پروژه ساخت و اداره بعد ازساخت اینها بشه که بازم میشه دلالی و تورم وهز ارو یک درد سر دیگه....

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...