|
کدخبر: 183117

افزایش جذابیت اتریوم نسبت به بیت کوین

دامنه نوسان بیت کوین با نزدیک شدن به مرز ۳۰ هزار دلار بزرگ می‌شود زیرا درگیری بین خریداران و فروشندگان برای هدایت قیمت به کانال مورد نظرشان شدت می‌گیرد، در این حوالی تعداد نوسان‌گیران نیز رشد می‌کند.

اقتصاد افزایش جذابیت اتریوم نسبت به بیت کوین

صبح امروز قیمت بیت کوین در حوالی ۳۴ هزار و ۲۰۴ دلار و تغییرات قیمتی آن نسبت به ۲۴ ساعت گذشته منفی بود. سرمایه بیت کوین در حوالی ۶۴۱ میلیارد دلار قرار داشت و بیشترین و کمترین قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت ۳.۵ درصد اختلاف داشتند.

دامنه نوسان بیت کوین تابع چه چیزی است؟

قیمت بیت کوین مدتی است که عمدتا بین ۳۰ هزار و ۴۰ هزار دلار نوسان می‌کند، تحلیل‌گران معتقد بودند نوسان بیت کوین در این دامنه ناشی از درگیری بین خریداران و فروشندگان است. اخیرا با نزدیک شدن بیت کوین به مرز پایینی یعنی ۳۰ هزار دلار دامنه نوسان قیمتی آن بزرگ‌تر می‌شد، تحلیل‌گران معتقدند این امر ناشی از تشدید درگیری بین خریداران و فروشندگان در قیمت‌های نزدیک به ۳۰ هزار بود.

خریداران سعی دارند قیمت بیت کوین را به زیر ۳۰ هزار دلار بکشانند و فروشندگان می‌خواهند قیمت بیت کوین را به بالای ۴۰ هزار دلار هدایت کنند. دامنه نوسان با نزدیک شدن به مرز پایینی رشد می‌کرد، کسانی که قصد نوسان‌گیری داشتند به بازار وارد و باعث می‌شدند دامنه نوسان باز هم بزرگتر شود.

قیمت اتریوم امروز در حوالی ۲ هزار و ۱۷۴ دلار قرار داشت. تغییرات قیمتی آن در ۲۴ ساعت گذشته مثبت و سرمایه بازار آن ۲۵۷ میلیارد دلار ثبت شده بود. بیشترین و کمترین قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ۹.۱ درصد اختلاف داشتند.

تحلیل‌گران معتقدند اخیرا دامنه نوسان قیمتی اتریوم از بیت کوین بزرگ‌تر بود، در نتیجه جذابیت نسبی اتریوم به عنوان یک سرمایه‌گذاری پرریسک نسبت به بیت کوین افزایش یافته است.

طلای جهانی معاملات امروز را با قیمت ۱۷۷۶ دلار آغاز کرد، در ابتدا مسیر نزولی را دنبال کرد، سپس صعودی شد و در ساعت ۱۲ ظهر به وقت ایران روی ۱۷۷۷ دلار قرار گرفت.

قیمت طلا صبح امروز حرکت معنی‌داری برای پس گرفتن سطح ۱۸۰۰ دلار نداشت و به نوسان خود در محدوده قبلی ادامه داد. طلا اخیرا در محدوده ۱۷۵۰ دلار تا ۱۸۰۰ دلار نوسان داشت. تحلیل‌گران مرز ۱۷۵۰ دلار را برای طلا مهم می‌دانند و معتقدند اگر طلا از این مرز پایین رود افت آن تا ۱۷۲۵ دلار نیز محتمل است. از طرف دیگر باز گرفتن مرز ۱۸۰۰ دلار می‌توان دوباره امیدها را در بازار طلا زنده کند.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...